İncelemeler

Telefon üreticileri tarafından piyasaya sürülmesi beklenen ve sürülmüş olan en son telefon modellerini kullanıcıların en çok merak ettiği konulara değinerek incelemelerde bulunuyoruz. Kasa kalitesinden ekrana donanımdan performansa kamera bataryaya kadar birçok alanda incelemesini gerçekleştirdiğimiz telefon modelleri güncellenen yeni konu ve içerikleri internet sitemizde mevcuttur.

Cep telefonu incelemeleri ürünün marka ve modeline daha doğrusu yazılımsal ve donanımsal kalitesine göre ve değişiklik gösterebilir. Genelde bir haftalık kullanım sonunda editörlerimiz cihaz hakkında olumlu olumsuz yönleri çıkartır ve cihazla yaşadığı deneyimleri inceleme makalesinde paylaşır. Alt model ve farklı modeller ile karşılaştırılmalar yapılarak kullanıcıların neden alması gerektiği yönünden direktifler verilerek avantajları ve dezavantajları çıkartır. Özellikleri cep telefonu incelemelerinde varsa telefonun olumsuz yönleri çıkartılarak kullanıcılar tarafından bilgi edinmesine yardımcı olunur.

Cep telefonu özellikleri telefonların kullanıcıların ihtiyacını karşılayıp karşılamama durumunun incelenerek bilgi verilmesi anlamına gelir. Güncel ve doğru bilgilere yer verilerek hazırlanan rapor doğrultusunda kullanıcıları tatmin edecek özellikler yer verilmektedir. Cep telefonu incelemeleri sırasında cepmodel.com’un özellikle dikkat ettiği konu telefonun fiyatı ve sunduğu özelliklerdir. Yani bir cep telefonu incelemesi sonrasında test edilen cihaz fiyatına neler sunuyor bunlara bakılarak üst özelliklere veya düşük özelliklere sahip cihazlarla kıyaslanmaz. İncelenen telefonun fiyat seviyesinde diğer markalar ne tür özellikler sunmakta bunlarla kısaylanır.

Performans testi AnTuTu, GeekBench ve benzeri uygulamalar ile yapılan bir testtir. Hem kendi markası içerisinde hem de farklı markalara ait telefonlar kullanılarak internet tarayıcı hızı, uygulama açma kapama, okuma yazma ve 3d performansı gibi kıstaslara göre puanlama yapılır. Puanlama sonucunda çıkan sonuçlar kullanıcılarımıza telefon incelemesi kategorimizde paylaşılır.