En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması Hangisi?

En Iyi Fotograf Duzenleme Uygulamasi
0

En iyi fotoğraf düzenleme uygulaması. Gelişen teknoloji ve sosyal medya platformların kullanım sıklığı nedeniyle pek çok kişi mobil fotoğrafçılık sektöründe bulunmaktadır. Doğru açının yakalanması ile çekilen fotoğrafların bu aşamadan sonra düzenlenmeye de ihtiyaçları vardır. Düzenleme sayesinde ise fotoğraflardaki ışık gibi özellikler ayarlanabilmektedir. Böylelikle daha güzel fotoğraflara sahip olunabilmektedir. Android ve Iphone telefon sahibi olan kişiler için, birçok fotoğraf düzenleme uygulaması bulunmaktadır. Ancak piyasada bu kadar fazla uygulamanın olması, hangisinin tercih edileceği konusunda kafa karışıklıkları yaratmaktadır. Bu yüzden en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listesi, bu seçimde yardımcı olacaktır.

Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Fotoğraf düzenleme uygulaması konusunda çok fazla sayıda uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar ise şu şekilde sıralanabilir

  • VSCO
  • Snapseed
  • Flickr
  • Adobe Photoshop Express
  • Focos
  • Afterlight 2
  • PicsArt
  • Adobe Photoshop Lightroom CC
  • Prisma
  • Hypocam

Bu uygulamalardan Snapseed, Google tarafından geliştirilmiştir. Ücretsiz filtre özellikleri ile pek çok kullanıcının beğenisini kazanan bu uygulama, aynı zamanda kendi filtrelerinizi oluşturabilme olanağını da sağlamaktadır. Hem Android hem de IOS işletim sistemleri ile uyumlu olan Snapseed, sade bir fotoğraf düzenleme uygulaması isteyenler için önerilmektedir. Ücretsiz olan Flickr uygulaması ise, filtreler açıkken fotoğraf çekimi yapabilmeye imkan vermektedir. Ancak Türkçe dil desteği olmaması nedeniyle bazı kullanıcılar tarafından olumsuz geri dönüşler almıştır.

Fotograf Duzenleme Uygulamalari - En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması Hangisi?
Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Adobe Photoshop Express uygulaması kırmızı gözleri düzeltebilme ve leke çıkarma özelliklerine sahiptir. Ancak bu uygulamanın bütün özelliklerinden yararlanabilmek için aylık bir ücret ödemek gerekmektedir. Öte yandan Focos uygulaması, tek kamerası olan veya bokeh efektinin verilemediği telefonlar ile arkası bulanık fotoğrafların çekilmesine olanak tanımaktadır. Düzenlenen fotoğraflara çerçevelerin eklenebildiği Afterlight 2 uygulaması ise gelişmiş araç takımları sayesinde eksiksiz bir şekilde fotoğrafların düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.

Çeşitli Alternatifler

Uygulamalar arasında en popüler uygulamalardan biri olan PicsArt, GIPHY animasyonlu çıkartmaları sayesinde videoların da düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Ancak kullanıcıların, düzenleme sırasında sürekli olarak reklamlarla karşılaşması, uygulama ile ilgili şikayetlerin artmasına neden olmuştur. Reklamlarla karşılaşmamak için ise gold üyeliğinin satın alınması gerekmektedir. Adobe Photoshop Lightroom CC uygulaması, Adobe’nin diğer uygulamasından daha farklı bir arayüze sahiptir. Bunun dışında kalan tüm özellikle ise her iki uygulamada da mevcuttur. Prisma uygulamasının diğer uygulamalardan farkı, filtreler konusundaki çeşitliliği ve sürekli olarak yeni filtrelerin uygulama içerisine yüklenmesidir. Ancak bu uygulamanın Premium abonelik ücretleri makul olmadığı için, kullanıcılar çok kez sayıda şikayette bulunmuştur. Son olarak Hypocam uygulaması ise siyah beyaz fotoğrafların düzenlenmesi için en iyi ve en kullanışlı olan uygulamadır. Sade bir arayüze sahip olan bu uygulama, haber akışına da sahiptir.

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması: VSCO

En iyi fotoğraf düzenleme uygulaması olarak karşınıza çıkan VSCO, aynı zamanda en popüler olan fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulama, kendine özgü olan filtreleri ile, sıradanlaşmış filtrelerin dışına çıkmayı sağlamaktadır. Sadece filtreleri ile değil, ayrıca ışık ve pozlama ayarları gibi pek çok ayarın çekim sırasında da yapılmasına imkan tanıyan VSCO, Instagram uygulamasında olduğu gibi düzenlenen fotoğrafların akışta paylaşılabilmesine de olanak sağlamaktadır. Gelişmiş fotoğraf düzenleme araçlarına sahip olan bu uygulama, ücretsiz olarak 10 ön ayara ve temel ayarlara sahiptir. Tüm araçlara ise 7 günlük deneme sürümünün kullanılmasından sonra aylık 12,50 TL veya yıllık 149,99 TL ödenerek ulaşılabilmektedir. Hem Android hem IOS işletim sistemlerine sahip olan telefonlarda bulunan VSCO, aynı zamanda reklamsız bir uygulamadır. Pek çok sayıda dil desteğinin sağlanması da kullanıcıların VSCO uygulaması hakkında herhangi bir şikayette bulunmamasına neden olmaktadır.

Fastboot Modu Nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.