Xiaomi Redmi Note 9 Ön inceleme

cepmodel 2
0

Xiaomi’nin alt firması olan Redmi’nin Redmi Note 9 Pro’dan uygun fiyatlı sürümü Redmi Note 9 geçtiğimiz aylarda tanıtıldı. 2700 Türk lirası civarında bir fiyat etiketine sahip Redmi Note 9, Pro sürümünden yaklaşık 600 Türk lirası daha ucuz.

Xiaomi Redmi Note 9 Ne Vadediyor?

Telefona genel olarak ilk baktığımızda karşımıza 6.53 inç LCD bir ekran çıkıyor. %83.22 ekran gövde oranı bulunan telefonun çerçevelerinin bir miktar kalın oluğunu söyleyebiliriz. Telefonun ön kamerası ise ekranın sol üst köşesine konumlandırılmış durumda. Bu kamera 13 MP ve f/2.3 özelliklerine sahip.

cepmodel 300x200 - Xiaomi Redmi Note 9 Ön inceleme

Telefonun arkasında ise Redmi Note 9 cihazlarında bulunan 4 kameralı kare kurulum bulunuyor. Kamera kurulumunun altında bir de parmak izi okuyucu yer alıyor. Parmak izi okuyucusunun son derece hızlı ve düzgün çalıştığını söyleyebiliriz. Kurulumun üst sırasında 48 MP ana kamera ve 8 MP ultra geniş açılı kamera , alt sırasında da 2 MP derinlik sensörü ve 2 MP makro kamera yer alıyor. Kameraların altında “48MP AI Quad Camera” etiketi yer alırken kurulumun dışında sağ kısımda da LED flaş bulunuyor.

cep moel 3 300x200 - Xiaomi Redmi Note 9 Ön inceleme

Xiaomi Redmi Note 9’u cazip kılan en önemli özelliklerinden birisi de 18W’a kadar hızlı şarj destekli 5020 mAh bataryaya sahip olması. Telefonun kutusundan ise 22,5 W destekli adaptör, Type-C kablo, kapak kılıfı ve SIM kart iğnesi çıkıyor. Telefon ile ilgili yapacağımız ilk yorum modelin almaya değer olduğu. Detaylı inceleme için ise takipte kalın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.