Samsung Galaxy Buds Plus (Buds +) İnceleme

Samsung Galaxy Buds Plus inceleme
0
9
  • Cep Model Puanı: 9

Özet – Samsung Galaxy Buds Plus Alınır mı?

Samsung Galaxy Buds + geçen yılki Galaxy Buds’a çok benziyor, ancak önemli alanlardaki anlamlı iyileştirmeler onu genel olarak çok daha iyi bir ürün haline getiriyor. En önemli yükseltme pil ömrünün şarj başına 11 saate ulaşması bu, Buds Plus’ı satın alabileceğiniz en iyi pil ömrüne sahip kulaklıklar arasına ekliyor. Ses kalitesi iyileştirilmiş, ancak fark geçen yılki modelle kıyaslandığında abartılacak düzeyde değil.

Samsung Galaxy Buds Plus inceleme 4 - Samsung Galaxy Buds Plus (Buds +) İnceleme

Dokunmatik kontroller ve telefon görüşmesi deneyimi daha iyi olmuş genel olarak baktığımızda Samsung Galaxy Buds +, bir çift gerçek kablosuz kulaklık için 850/900 TL fiyat aralığında bütçeniz varsa mükemmel bir seçim olacaktır.

Tasarım ve Konfor

Samsung Galaxy Buds Plus inceleme 1 - Samsung Galaxy Buds Plus (Buds +) İnceleme

Geçen yılki modelde olduğu gibi, yeni Galaxy Buds + hafif ve kulağa rahatça oturuyor. Uzun süredir onları takarken sorun yaşamadım ve kulaklarımdan hiç düşmediler. Tabii ki, herkesin kulağının kendine özgü bir şekli vardır, bu yüzden konfor bu tür kulaklıklarla çok öznel olabilir. Neyse ki, Samsung kutu içerisine üç farklı boyutta yumuşak lastik kanatlar ve kulak uçları eklemiş.

Samsung Galaxy Buds Plus inceleme 2 - Samsung Galaxy Buds Plus (Buds +) İnceleme

Samsung Galaxy Buds + siyah, beyaz, mavi, kırmızı ve pembe renklerde satışa sunuluyor. Ancak, bu renklerin bazıları bazı ülkelerde satışa sunulmadı örneğinde Türkiye’de Mavi, Beyaz ve Siyah renklerini bulabildik. Buds +’ın dış yüzeyi, bu yılki Galaxy S20 telefonlarıyla gördüğümüz ışıltılı, sedefli bir renk efektine sahip.

Samsung Galaxy Buds Plus inceleme 3 - Samsung Galaxy Buds Plus (Buds +) İnceleme

Galaxy Buds +’ı kullanmadığınız zaman taşıma ve şarj kutusunda saklayabiliyorsunuz. Kılıf, Apple’ın AirPods’ları için olandan daha büyük, ancak yine de kot pantalonunuzun küçük cebine sığacak kadar kompakt. Durum LED’leri pil seviyelerini gösteriyor içerideki lamba Buds’ların şarj seviyesini gösterir ve dışarıdaki lamba ise şarj kutusunda ne kadar şarj kaldığını size bildirir.

Samsung Galaxy Buds Plus inceleme 5 - Samsung Galaxy Buds Plus (Buds +) İnceleme

Galaxy Buds+’ın suya karşı sadece hafif bir dirence sahip olduğunu belirtmeliyim. IPX2 derecesi var, yani yorucu bir egzersizde döktüğünüz tere dayanıklıdur ancak sonrasında kurutmayı unutmamalısınız.

Bağlantı ve Menzil

Galaxy Buds + kulaklığı bir Samsung Galaxy S20 ile eşleştirmek oldukça zahmetsiz çünkü anında tanışırlar ve telefon önceden yüklenmiş tüm gerekli uygulamalarla birlikte hazır olarak geliyor. Ayrıca bir Xiaomi Mi Note 10 ile eşleştirmeyi de denedim. Bu modelde de kolayca eşleşti ancak Buds Plus’ın daha gelişmiş özelliklerini kontrol etmek için Samsung’un uygulamalarını indirmemiz gerekti.

Galaxy Buds +’ın bağlantı mesafesi kesinlikle harika. Telefonunuza net bir görüş açısı varsa, menzil 30 metrenin çok ötesine uzanıyor. Telefonumu tek bir odada rahatça bırakabildim ve herhangi bir kesinti yaşamadan tüm odalarımı dolaşarak kullanabildim.

Fonksiyonlar ve Kontroller

Geçen yıl Galaxy Buds ile ilgili şikayetlerimden biri, dokunmatik kontrollerin iyi uygulanmadığıydı. Ne yazık ki, Galaxy Buds + daha iyi performans göstermiyor. Bazen bir dokunmayı algılayamayabiliyor ve bu durumda biraz daha sert dokunma ihtiyacı duyduğumdan kulaklığın ucunun kulak zarlarıma çarptığını hissede gibi oluyorum.

Dokunmatik kontroller, önceki şarkıyı duraklatmak, atlamak veya çalmak için kullanılabilir. Spotify’ı veya Google Asistan‘ı başlatmak için de kullanabiliyoruz. Yapamayacağınız şey, kulakiçi kulaklıkların ses seviyesini kontrol etmek. Ancak bu konuda Google Asistan’dan bunu sizin için yapmasını isteyebilirsiniz.

Bir kulaklığın dokunmatiğine basılı tutulması Ambient Aware özelliğini etkinleştiriyor. Bu özellik çevrenizden daha fazla haberdar olabilmeniz için bir miktar ortam sesini size yansıtıyor. Bu özellik geçen yıldan beri Buds kulaklıklar üzerinde kötü çalışmıştı, ancak bu yılki Buds +’da büyük ölçüde geliştirilmiş. Galaxy Buds +, üç ortam türünü destekliyor. Düşük seviye sadece biraz gürültüye izin veriyor ve birisi beni ararsa diye ofis içerisinde ben genelde bunu kullandım. Orta seviye, Buds’lar kulağınızda yokmuş gibi hissetmek istiyorsanız orta ses seviyesi sunan genelde dışarıda yürürken kullanmak hoşuma gitti. Üçüncü seviye ise ortam sesini yükselterek size insanüstü işitme sağlamaktadır.

Samsung Galaxy Buds Plus inceleme 6 - Samsung Galaxy Buds Plus (Buds +) İnceleme

Ses Kalitesi

Çoğu kişi Samsung Galaxy Buds +’ın sesinden memnun olacaktır. Geçen yılki Galaxy Buds ile karşılaştırıldığında, ses kalitesi iyileştirildi ve bu duyabildiğim en önemli fark, basların biraz daha belirgin ve daha da aşağı doğru uzanması güzel olmuş. Genel olarak, kalite farkı o kadar büyük değil.  Yüksek seslerde biraz daha iyi olabilirdi.

Memnun olmadığım şey ise, Galaxy Buds + cihazının sesli aramalar sırasındaki performansı. Kulaklarınızı bir parmağınızla kapatın ve konuşmayı deneyin sesinizi sanki su altındaymışsınız gibi duydunuz değil mi ? Bu kulaklığı takarken telefonda konuşmak aynen bu şekilde bir ses veriyor. Bununla birlikte konuşmanın diğer tarafında ses kalitesi çok iyi.

Galaxy Buds + sık sık film ve video izleyenler için oldukça iyi çalışıyor. Hiç bir gecikme yok, bu nedenle en sevdiğiniz YouTube içeriğinin keyfini özel olarak çıkarabilirsiniz. Video oyunları ile gecikme var, ama denediğim her kablosuz Buds kulaklık çiftinde durum aynı.

Pil Ömrü ve Şarj

Samsung Galaxy Buds +’ın şarjı sonsuza dek gidecek gibi geliyor. Samsung’a göre, şarj başına 11 saate kadar dinleme süresi elde edilebiliyor ve pil kutusu 11 saat dahaek güç sağlıyor. Uygulamada, ortalama ses düzeyinde ve ara sıra Ambient Aware kullanımı ile 10 saatten biraz fazla bir süre elde edebildim. Samsung’un tahminine yeterince yakın. Elbette zamanla Buds +’ların nasıl kullanıldığına bağlı olarak bu rakam değişebilir. Konuşma süresi ise sadece 7,5 saat olarak belirtilmiş.

Şarj kutusu, 11 saatlik ek dinleme süresi sağlıyor, yani toplam 22 saat kullanabiliyorsunuz. Bir çift AirPods ile karşılaştırdığımızda AirPods kendi başına çok daha az dayanıyor şarj başına yaklaşık 4.5 saat, ancak şarj kutusunda depolanan güç ile birleştirildiğinde pil ömrünü 24 saatin ötesine taşımakta.

Buds + şarj kutusu kablosuz şarjı destekliyor, bu nedenle Wireless PowerShare (ters kablosuz şarj) desteğine sahip yeni bir Galaxy S veya Galaxy Note telefondan da kulaklığınızı şarj edebilirsiniz. Ayrıca kablosuz şarj pedinden de şarj etmeniz mümkün.

Samsung Galaxy Buds Plus inceleme 7 - Samsung Galaxy Buds Plus (Buds +) İnceleme

9
  • Cep Model Puanı: 9

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.