En İyi Telefon Markaları Xiaomi, Huawei ve Samsung

Xiaomi Huawei ve Samsung Hangi Marka Daha Iyi
0

En iyi telefon markaları içerisinde bulunan Xiaomi, Huawei ve Samsung markaları, pek çok tüketicinin kullandığı telefon markalarıdır. Özellikle Apple firması düşünülmediği zaman bu üç firma, en çok tercih edilen telefon markaları olarak karşınıza çıkmaktadır. Telefon sektöründe büyük bir pazara da sahip olan bu markalar, özellikle son dönemlerde satış patlaması yaşamıştır. Ancak yeni bir telefon satın almayı düşünen kişiler bu üç markadan hangisinin daha iyi olduğu sorusunu merak etmektedir. Bu sorunun cevabını vermeden önce ise bir akıllı telefonda olması gereken özelliklerin bilinmesi gerekmektedir.

Akıllı telefon satın alırken dikkat edilmesi gerekilen ilk konu, hangi işlev için kullanılacağıdır. Eğer fotoğraf çekimine önem veriliyorsa, bu açıdan yüksek kalitede olan kameralara sahip telefonun satın alınması gerekmektedir. Öte yandan pek çok işi telefon aracılığıyla halleden biriyseniz bu açıdan işletim sisteminin basit, sağlam ve kullanışlı olduğu bir telefonu tercih etmelisiniz. Eğer telefonu oyun oynamak amacı ile satın alacaksanız bunun için yüksek RAM özelliğine sahip olan telefonlar satın alınmalıdır. Ancak piyasada tüm bu özelliklerin bir arada bulunduğu telefonlar da mevcuttur.

Xiaomi, Huawei ve Samsung Ekran Karşılaştırması

Xiaomi Huawei ve Samsung Hangi Marka Daha Iyi - En İyi Telefon Markaları Xiaomi, Huawei ve Samsung
Xiaomi, Huawei ve Samsung: Hangi Marka Daha İyi?

Samsung firması, telefon üretiminde genellikle AMOLED ekran tercihi yapmaktadır. Böylelikle hem görüntü kalitesi yüksek olmakta hem de renk doygunluğuna kolay bir şekilde erişilebilmektedir. Huawei markası ise üst segment olmayan modellerinde LCD ekranları kullanmaktadır. Üst segment modellerinde ise AMOLED ekranları tercih etmektedir. Aynı şekilde Xiaomi firması da üst segment telefonlarında AMOLED ekran seçimi yaparken; orta ve giriş segment telefonlarında LCD ekran seçimi yapmaktadır. Bu açıdan en iyi telefon markaları arasında bulunan Samsung, Huawei ve Xiaomi ile karşılaştırıldığında, en iyi ekran kalitesine sahip olan markanın Samsung olduğu söylenebilir.

Xiaomi, Huawei ve Samsung Kamera Karşılaştırması

Huawei ve Xiaomi markaları, telefonlarının kameralarına büyük bir önem vermektedir. Bu açıdan Leica ile ortaklaşa çalışan Huawei firması, yüksek çözünürlüğe sahip fotoğrafların çekilebilmesine imkan tanımaktadır. Öte yandan Samsung firması ise son birkaç senedir kamera konusunda gelişim göstermeye başlamıştır. Bu yüzden en iyi telefon markaları olan Huawei, Samsung ve Xiamoi markaları arasından, en iyi kamera sistemine sahip olan marka Huawei markasıdır.

Xiaomi, Huawei ve Samsung İşlemci Karşılaştırması

Her ne kadar bu üç telefon markası işletim sistemi konusunda Android’i kullansa da işlemcinin kullanımı açısından aynı alanda bulunmamaktadır. Huawei markası Kirin’i tercih ederken; Samsung ve Xiaomi markaları Qualcomm Snapdragon işlemcisini tercih etmektedir. Bu açıdan karşılaştırıldığında ise hız konusunda, Kirin işlemcilerinin daha çok ön planda olduğu söylenebilmektedir. Ancak yine de bu konuda işletim sisteminin kaç çekirdekli olduğu da büyük bir önem taşımaktadır. Bu yüzden telefon satın almadan önce her iki kriter de araştırılmalıdır.

Xiaomi, Huawei ve Samsung Fiyat Karşılaştırması

Her bütçe için uygun olan Huawei telefonları 1500 TL ile 10.000 TL arasında fiyatlara sahiptir. Xiaomi markası ise 1700 TL ve 4500 TL bandında bulunmaktadır. Samsung firmasının telefon modelleri ise 1900 ile 16.500 TL arasındaki fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Bu açıdan eğer telefonun fiyatı çok büyük bir öneme sahip değilse Samsung ya da Huawei markalarının telefonları; fiyat performans telefonu aranıyorsa ise Xiaomi markası telefonlar satın alınabilir. Tüm bu açılardan karşılaştırıldığında ise en iyi telefon markaları içerisinde bulunan Samsung, Xiaomi ve Huawei markaları arasından, Huawei markası en iyi olan telefon modellerine sahiptir. cep telefonlari

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.