Samsung Galaxy S20 Ultra vs S20 Plus vs S20: Şarj Hızı Karşılaştırması

s20 sarj karsilastirma
0

Her üç yeni Samsung Galaxy S20 serisi telefon da kutu içeriğinde bulunan hızlı, 25 watt’lık bir şarj cihazı ile geliyor, ancak pilin gerçek boyutunda farklar olduğu için, hangi Galaxy S20 telefonun aslında daha hızlı şarj olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Galaxy S20 serisi şarj karşılaştırmamızda, her üç telefonu da kutuda bulunan şarj cihazı ile test ediyoruz ve şarj seviyelerini eşit aralıklarla ölçüyoruz.

Sonuçlara şaşırabilirsiniz, ancak görmeden önce, her Galaxy S20 modeli için pil özelliklerine hızlı bir genel bakış yapalım:

  • Galaxy S20 Ultra: 5.000mAh pil, kutuda 25 watt şarj cihazı, maksimum şarj hızı 45 watt’tır (buna ulaşmak için 45w’lık bir şarj cihazı almanız gerekiyor)
  • Galaxy S20 Plus: 4,500mAh pil, kutuda 25 watt şarj cihazı, maksimum şarj hızı 25 watt
  • Galaxy S20: 4.000mAh pil, kutuda 25 watt şarj cihazı, maksimum şarj hızı 25 watt

Galaxy S20 Ultra vs S20 Plus vs S20 Şarj Hızı Karşılaştırması

Samsung Galaxy s20 sarj karsilastirma - Samsung Galaxy S20 Ultra vs S20 Plus vs S20: Şarj Hızı Karşılaştırması

Sonuçlarda bir sürpriz var: her üç telefon da 25 watt’lık aynı şarj cihazını kullanıyor olsa da, teorik olarak şarj edilmesi daha uzun sürmesi gereken en büyük bataryaya sahip Galaxy S20 Ultra, sadece 1 saat 6 dakika içinde tam şarj olmayı başarıyor.

Testin süresi boyunca, Galaxy S20 Plus ve S20, testin sonuna doğru ufak bir farkla tam olarak aynı hızda şarj oluyor, ancak her ikisi de tam olarak 1 saat ve 6 dakika içinde% 100 şarjı tamamlıyor.

Genel olarak, bunlar kullanıcıların telefonlarını gece şarj etmeyi unutmaları durumunda gün boyunca 30 dakikada hızlı bir şekilde toplanmalarını ve günün geri kalanında yeterli miktarda güç sağlayacak oldukça iyi hızlar.

Çinli şirketlerin şarj hızlarını aşırıya çıkardıklarını görüyoruz ve bazı yeni telefonlar 40 dakikadan kısa bir sürede tamamen şarj olabiliyor. Yeni Galaxy serisi o kadar hızlı değil, ancak bataryayı sıkınıtıya sokmadan daha güvenli bir şarj arıyorsanız, Samsung’un çözümü tercih edilebilir. Hızlı şarjın uzun süreli pil sağlığı üzerindeki etkisini gösteren uzun vadeli çalışmaları henüz göremedik.

Galaxy S20 Ultra Şarj Hızı Karşılaştırması

Samsung Galaxy s20 sarj karsilastirma 1 - Samsung Galaxy S20 Ultra vs S20 Plus vs S20: Şarj Hızı Karşılaştırması

Son olarak, sadece Galaxy S20 Ultra ile başka bir test daha yaptık. Bu telefon 45 watt şarj hızını destekliyor ve bunun için Samsung Süper Hızlı Şarj Aleti’nin yaklaşık 300 TL karşılığında satın almanız gerekiyor, ayrıca şarj cihazının yalnızca daha kalın kabloyla çalıştığını unutmayın. Süper hızlı 45W şarj cihazını kutuda bulunan 25W şarj cihazına göre test ettik ve bu ikisini de daha yavaş olan ancak kablolarla uğraşmanızı gerektirmeyen 15W Samsung Kablosuz Şarj Standı ile karşılaştırdık.

45W şarj cihazını kullanmanın faydaları çoğunlukla, telefonunuzu 45 dakikadan daha kısa bir süre için hızlı bir şekilde doldurursanız sağlıyor.

İlginizi çekebilir;

Samsung Galaxy S20 vs S20 Plus vs S20 Ultra

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.