Samsung Galaxy M11 ve M21 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

SAMSUNG Galaxy M11 ekran goruntusu alma
0

Akıllı telefonlarda yer alan ve oldukça önemli işlevlerden birisi ekran görüntüsü alma veya diğer adıyla ss / screenshot yakalamayı Samsung Galaxy M11 ve Samsung Galaxy M21 cihazlarda nasıl yapacağınızı resimli olarak anlatacağız.

Samsung’un Galaxy M11 ve M21’de ekran görüntüsü almanın 2 farklı yolunu listeledik dilediğiniz kullanarak ekran görüntüsü almanız mümkün.

Ancak ilk yöntem oldukça pratik.

1. Yöntem: Tuşları Kullanma

SAMSUNG Galaxy M11 ekran goruntusu alma - Samsung Galaxy M11 ve M21 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

İlk Adım: Ekran görüntüsü almak istediğiniz yeri veya web sayfasını açınız. (Neresi olduğu hiç farketmez)

İkinci Adım: Telefonun sağ tarafında bulunan ses kısma ve güç tuşlarına aynı zamanda basarak birkaç saniye bekleyin. Ardından bir çıt veya fotoğraf çekerkenki deklansör sesi duyacaksınız. Bu sesi duyduysanız ekran görüntüsünü başarılı bir şekilde almışsınız demektir.

2. Yöntem: Kısayol Kullanma

Bu yöntemde elinizi herhangi bir fiziksel tuşa basmanıza gerek yok.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Ekran Goruntusu Alma 1 - Samsung Galaxy M11 ve M21 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

İlk Adım: Ekran görüntüsü almak istedğiniz yere gidin ve üst bildiğim çubuğunu aşağı indirin.

İkinci Adım: Bildirim çubuğundan Yakala veya Capture Screen yazan yere basın. Ekran görüntüsünü başarılı bir şekidle alırsa yine deklanşör sesi duyacaksınız.

Samsung Galaxy M11 ve Galaxy M21 cep telefonunda ekran görüntüsü bu şekilde alınabiliyor. Alınan resimler telefonunuzun galeri bölümüne kaydediliyor. Alternatif olarak sesli asistan uygulamalarına yani Google Asistan vb. bir uygulamaya ekran görüntüsü al diyerekte ekran görüntüsü almanız mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.