Para Kazandıran Uygulamalar

manset 1
0

Para kazandıran uygulamalar hem iOS hem de Android platformlarında bulunan ve uygulama içerisinde size soruların sorulara yanıt vererek veya belirli görevleri yerine getirerek ödül almanızı sağlayan uygulamalardır. Ek olarak belirli bir alandaki bilginizi/tecrübenizi satmanıza ve bu şekilde para kazanma olanağı yaratan uygulamalar da bulunuyor. Bu tür uygulamaların tamamı hesabınızdaki bakiye belirli bir limite ulaştıktan sonra kazandığınız para miktarını banka hesabınıza çekmenize olanak sağlar.

ic1 - Para Kazandıran Uygulamalar
2021 Para Kazandıran Uygulamalar

2021 Para Kazandıran Uygulamalar

Udemy

Belirli bir alan hakkında bilginiz var ve çevrimiçi bir kurs oluşturmak istiyorsanız, Udemy, sizin için ideal seçenek olacaktır. Bu platformda Udemy tarafından önerilen fiyat aralıklarına göre ücretsiz veya ücretli dersler sunmanıza olanak tanınmaktadır.

Bunu yapmak için, eğitiminizi hazırlamalı ve didaktik bir içerik açıklamasıyla dersininizin bir özetini sunmalısınız. Daha sonra oluşturduğunuz kurs onay aşamasını geçtikten sonra, Udemy size mümkün olan en iyi içeriği üretmeniz adına derslerin sunumu ve hazırlanması alanlarında destekler sunacaktır.

Udemy uygulaması iOS ve Android platformlarında bulunmaktadır.

Fiverr

Para kazanmanızı sağlayan bir başka uygulama da, freelance olarak çalışabilen kişilere yönelik küresel bir serbest çalışanlar ağı sunan Fiverr’dır.

Uygulama, profilinize en uygun olanları seçebileceğiniz ve sunduklarınız için ideal bir müşteri bulabileceğiniz 116 farklı hizmet kategorisi içermektedir. Akıllı telefonunuz aracılığıyla ekstra para kazanmak isteyenlerdenseniz Fiverr ile bunu bürokrasi olmadan yapabilirsiniz.

Bu uygulama ile çalışma saatlerinizi dünyanın dört bir yanından alıcılarla doldurabilecek ve dijital pazardaki görünürlüğünüzü artırabileceksiniz. Fiverr’ın sunduğu bazı özellikler şu şekildedir:

  • Hizmet başına pratik arama özelliği;
  • Yeni ortaklıklar kurarak, yeni insanlarla tanışıp çalışma ağınızı genişletme imkanı
  • Yeni hizmetler hakkında anlık bildirimler;
  • Alıcılar ve satıcılar arasında 24 saat iletişim.

Fiverr üzerinde logo tasarım, içerik üretimi ve yazılım gibi alanlar başta olmak üzere, onlarca farklı alanda dünyanın dört bir yanındaki müşterilere hizmet sağlamak mümkündür. Her iki platformda indirilebilen uygulaması bulunmaktadır.

Google Ödüllü Anketler

Android kullanıcıları, Google anketlerine yanıt vererek ve 3 dolara kadar Google Play kredisi kazanabilmektedir. Google Ödüllü Anketler, çok fazla çaba harcamanıza gerek olmadığı için en iyi para kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır. Uygulamanın kullanımı ise pratiktir. Uygulamayı indirdikten sonra ve kendinizle ilgili temel soruları yanıtlamanız gerekir. Daha sonra ise Google tarafından size anketler gönderilir.

Anket gönderme sıklığı yaklaşık haftada birdir, ancak daha da artabilmektedir. Yanıtlayarak para kazanabileceğiniz bir anket olduğunda cep telefonunuza bir bildirim alacaksınız.Anketler kapsamındaki sorular ise basit ve çeşitlidir: “Hangi logo daha iyi?”, “Hangi tanıtım daha ilgi çekici?” ve “Tekrar ne zaman seyahat etmeyi planlıyorsunuz?” şeklinde sorulara yanıt verilerek para kazanmak mümkündür.

ic2 - Para Kazandıran Uygulamalar
Anket ve Görev Bazlı Para Kazandıran Uygulamalar

Anket ve Görev Bazlı Para Kazandıran Uygulamalar

PiniOn

Çevrimiçi anket yanıtlayarak para kazanmak için en iyi uygulamalardan biri de PiniOn’dur. Uygulamayla çevrimiçi olarak soruları yanıtlayabilir veya gizli bir müşteri olabilir ve bunun için para kazanabilirsiniz.

Uygulamayı indirip kayıt olarak bir “Opiner” olursunuz ve bu sayede hizmet kalitesini ve çeşitli kuruluşlarda sunulan ürünleri değerlendirebilirsiniz. Para kazanmak için markalar, ürünler ve hizmetler hakkındaki soruları cep telefonu veya bilgisayar ile cevaplayabilirsiniz. Ayrıca eczaneler ve süpermarketler gibi satış noktalarındaki ürünleri belirleyebilir, fiyat, iletişim ve rekabet bilgilerini paylaşabilirsiniz. Gizli bir müşteri olarak, bir mağazada veya restoranda alışveriş deneyimi yaşayabilir ve hizmet ve çevre gibi çeşitli faktörlerle ilgili izlenimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu uygulamada günlük olarak cevapladığınız anket veya tamamladığınız görevler sonrasında kazandığınız tutarı hesabınıza aktarabileceksiniz.

Foap

Telefon ile fotoğrafçılık yapmaktan hoşlanan kişiler için ideal bir uygulama olan Foap, uygulama içerisine yüklediğiniz fotoğraflardan telif kazanmanıza imkan sağlıyor. Satılan her fotoğraf başına belirli bir oranda komisyon alınıyor ve ayrıca uygulama içi görevler de bulunmakta. Bu görevler ile 50 dolardan başlayan ödüller kazanılması da mümkün.

Uygulama içerisinde kendi portfolyonuzu oluşturabilir ve en iyi fotoğraflarınızı alıcılarıyla buluşmak üzere sergileyebilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisine yükleyeceğiniz fotoğraflar sadece Foap uygulaması içerisinde değil aynı zamanda ağ içerisindeki diğer benzer portallar ile de paylaşılıyor. Dolayısıyla bir uygulama içerisinden, birden fazla kaynak üzerinde çalışmalarınızı sergileme ve satış yapma imkanı elde etmeniz mümkün hale geliyor.

Bounty

Bounty, para kazandıran uygulamalar arasında hem eğlenceli hem de sıradışı yöntemler sunan bir uygulama. Uygulama içerisinde deyim yerindeyse bir ajan olarak size verilen görevleri gerçekleştirmeniz beklenir. Bu görevler kapsamında belirli mağazalara gizli müşteri olarak giriş yapmanız, ürün satın almanız ve genel deneyiminizi paylaşmanız beklenirken, çeşitli uygulama kontrolleri ve anket soru cevaplaması gibi görevler de verilir.

Görevlerin zorluğu ise değişkenlik gösteriyor. Bu görevler kapsamında mağaza içinin fotoğrafının çekilmesi, kafe ve restoranların ziyaret edildikten sonra hizmet kalitesinin puanlanması, belirli bir ürünün fotoğrafının çekilmesi ve bir perakende mağazasına müşteri olarak gidip, genel deneyimi puanlama gibi görevler verilmektedir. Tamamladığınız her görev ile birlikte para kazanmak mümkün.

Sweatcoin

Sweatcoin, yürüyüş yaparak para kazandıran bir uygulamadır. Bu uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra, yürüyerek kat edeceğiniz mesafeler başında ücret alacaksınız. Dolayısıyla bu uygulama sayesinde her gün kat ettiğiniz mesafeleri yürümeye devam ederek karşılığında para alacaksınız. Kazandığınız paralar ise Sweatcoin ismindeki dijital para birimine dönüştürülüyor. Bu paraları ise yine uygulama içerisinden ulaşabileceğiniz diğer iş ortaklarına ait mağazalarda harcama imkanı elde edebileceksiniz.

Money App

Görev ve anket bazlı bir diğer uygulama ise Money App’dir. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra, burada yer alan görevleri tamamlayarak, oyunları test ederek ve video izleyerek para kazanmanız mümkün. Ayrıca ek olarak belirli dönemlerde yorum yapma ve ücretsiz hizmetleri deneyimleyerek, bu deneyiminizi paylaşıp, para kazanmanız da mümkün.

iOS platformuna özel olan bu uygulamayı indirdikten sonra istediğiniz her an görevleri tamamlamanız da mümkün. Ayrıca uygulama içerisinden kazanacağınız tutarlar ise genellikle iki ila üç iş günü içerisinde gönderiliyor.

ic3 - Para Kazandıran Uygulamalar
Canlı Bilgi Yarışmaları İle Para Kazandıran Uygulamalar

Canlı Bilgi Yarışmaları İle Para Kazandıran Uygulamalar

Oyna Kazan

Bilgi yarışması yöntemiyle ödül kazanılmasını mümkün kılan Oyna Kazan uygulamasında son kişi oluncaya dek sorulara doğru cevap vermeniz gerekiyor. Tüm aşamaları eksiksiz geçen ve son soruya da doğru yanıt veren kişi/kişiler büyük ödüllerin sahibi olabiliyor.

Ayrıca uygulama içerisinde, sizlere yöneltilecek olan sorularda kullanabilmeniz üzere çeşitli jokerler de bulunuyor.

  • Cevap eleme jokeri
  • Çift cevap verme jokeri
  • Ekstra can jokeri

Şeklinde üç adet joker ile bazı sorulara yanlış yanıt verseniz dahi yarışma içerisinde kalma şansınızı devam ettirebileceksiniz. Her gün farklı bir tema üzerine bilgi yarışmaları düzenleniyor. Genellikle bilgi ağırlıklı olan bu sorulara doğru yanıt vererek para kazanabileceksiniz.

Hadi

Bilgi yarışması konseptiyle para kazandıran bir başka uygulama da Hadi’dir. Uygulama ilk çıkış yaptığı dönemde sadece bilgi yarışması üzerinde ilerlerken şu anda interaktif eğlence platformu haline dönüşmüştür. Ancak canlı bilgi yarışmaları ise hala düzenlenmektedir.

Hadi içerisinde her gün belirli saatlerde yapılan yarışmalara dileyen herkes katılabilmektedir. Aynı zamanda her yarışmadan önce sosyal medya hesaplarında bir adet joker yanıt sunulmakta. Bu yanıtları ise yarışma içerisinde kullanarak, bir sonraki soruya rahatlıkla geçebileceksiniz.

Hadi uygulamasını telefonunuza indirerek, canlı bilgi yarışmaları ile para kazanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.