Apple Uydu ile Operatörleri Devreden Çıkartabilir

apple uydu gonderecek
0

Apple, yaptığı açıklama ile beş yıl içerisinde Apple iPhone ve Apple iPad kullanıcılarını doğrudan uzdu üzerinde çevrimiçi olarak içerik alabilecek ve operatörler olmadan iletişim kurdurabilecek bir sistem hazırladığını açıkladı. Bloomberg’de yayınlanan habere göre şirket şuanda bu proje için 12 kişilik gizli bir ekip kurdu. Apple CEO’su Tim Cook ise böyle bir projenin Apple bünseyindeki yapılacaklar listesinde ilk sırada olduğunu ve uydu iletişiminin ileride mümkün olabileceğini belirtti.

İnterneti doğrudan iPhone ünitelerine ışınlamak için uyduları kullanmanın yanı sıra, Apple, iPhone sahiplerine gelişmiş navigasyon ve haritalama yetenekleri sağlamak için uydu teknolojisinin kullanımını araştırıyor olabilir. Şuan için oldukça yüksek bütçeli gibi gözüken bu projenin hali hazırda uydu telefonlarında kullanılıyor olması projenin imkansız olmadığını gösteriyor.

Apple’ın mobil cihazlara içerik sunmak için uydu kullanımı konusundaki çalışmaları, şirketin üzerinde çalıştığı birkaç özel projeden biridir. Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik kulaklıklarının sırasıyla 2021 ve 2022’de piyasaya çıkması beklenen çalışmalarda olduğu söyleniyor. Bloomberg ayrıca Apple’ın Apple Watch için saatin diyabet hastaları için invaziv olmayan kan şekeri okumaları sağlamasına izin verecek teknoloji üzerinde çalışmaya devam ettiğinden bahsediyor. Bu, zaman zaman bahsettiğimiz bir proje. Şirket ayrıca Qualcomm’un yerini alacak kendi modem çiplerini tasarlamayı planlıyor. Buna rağmen Apple, bu yılın başlarında Intel’in akıllı telefon modem işini satın almak için 1 milyar dolar harcadı , Apple’ın tasarladığı bir modem çipinin iPhone’un içinde bulunması birkaç yıl sürecek.

Sonuç olarak Stece Jobs’ın en büyük planlarından birisi olan dünyadaki tüm ülkeleri kapsayan bir operatör olma hayali uydu projesi ile gerçekleşebilir. Bakalım gelecekte neler göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.