İnstagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikaye Indirme
0

İnstragram hikaye indirme. Dünya çapında herkes tarafından kullanılan İnstragram uygulaması, en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Özellikle bu uygulamanın kullanıcıları, İnstagram uygulamasında hikaye nasıl indirilir sorusunun cevabını merak etmektedir.

Bu hikayelerin 24 saat sonra kaybolması ise pek çok kullanıcın bu hikayeleri indirmek istemesine neden olmaktadır. Eğer kendi paylaştığınız hikayeleri indirmek istiyorsanız, bu durumda paylaştığınız hikayenin sağ alt köşesinde bulunan yerden indirebilirsiniz. Ancak başka bir kişinin hikayesinin indirilmesi, uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Ekran kaydı ya da ekran görüntüsünün alınması ise görüntü kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Bu açıdan hem IOS hem de Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda İnstragram hikaye indirme programları bulunmaktadır.

Android İçin İnstagram Hikaye İndirme Programı

Google Play Store’da ücretsiz olarak bulunan Story Saver uygulaması, Instagram uygulamasından hikaye indirmek isteyenler için sıklıkla tercih edilmektedir. Uygulamanın açılmasından sonra ise Instagram hesabı ile girişin yapılması gerekmektedir. Ardından ana sayfada çıkan kişilerden seçim yapılarak ya da arama bölümü seçeneğinden hikayesini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazarak hikaye indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnstragram hikaye indirme

IOS İçin Instagram Hikaye İndirme Programı
Apple firmasının güvenlik politikaları sebebiyle App Store’da Instagram hikaye indirme programlarının sayısı oldukça azdır. Ancak iStory uygulaması, Apple’dan onay alan ve basit bir kullanıma sahip bir programıdır. Fakat bu uygulama, hikayenin doğrudan indirilmesine izin vermemektedir. Yalnızca hikayenin gizli bir şekilde görüntülenmesine olanak sağlamaktadır. Buna karşın Repost Story For uygulaması, hikaye indirmeye izin vermektedir. Bunun içinse App Store’dan uygulamanın indirilmesiyle giriş yapılmalıdır. Sonrasında hikayenin indirileceği kişinin kullanıcı adı girilerek hikaye indirilebilmektedir.

Instragram hikaye indirme - İnstagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?
İnstragram hikaye indirme

İnstragram hikaye indirme Programları Ne Kadar Güvenli?

İnstragram hikaye indirme Hem Google Play Store hem de App Store’da pek çok Instagram hikaye indirme programı mevcuttur. Ancak bu uygulamaların güvenli olup olmaması konusunda kesin bir yargıya varılamamaktadır. Yine de uygulama seçimi yapılırken güvenlik açısından uygun olan bir uygulamanın seçilmesi gerekmektedir. Bunun için uygulama indirilmeden önce daha önceden uygulamayı indiren kullanıcıların yorumlarını inceleyebilirsiniz. Aynı şekilde indirilen uygulamanın kullanımından sonra Instagram hesabınızın şifresini de değiştirmelisiniz. Bu sayede uygulama sahiplerinin hesabınıza girebilmesi olasılığını ortadan kaldırabilirsiniz.

İnternet Sitesi İle İnstragram hikaye indirme
İnternet sitesi kullanılarak Instagram hikayelerini indirebilmek için Story Saver’ın internet sitesinin açılması gerekmektedir. Ardından hikayesinin indirileceği kişinin kullanıcı adı kullanılarak arama yapılmalıdır. Aratılan kullanıcının güncel olan Instagram hikayeleri altında ise fotoğraf ya da video olarak indirme seçenekleri çıkacaktır. Bunlardan birini seçtikten sonra görüntü yeni bir sekmede açılacaktır. Açılan sekmedeki görüntünün üzerine sağ tıklandığında ise kaydet seçeneği ile hikaye kaydedilecektir. İnstragram hikaye indirme

Instagram hikayelerinin indirilebileceği bir diğer internet sitesi ise Stories Watch sitesidir. Siteyi açtıktan sonra karşınıza çıkan arama kutucuğuna hikayesini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmalısınız. Ardından arama sonuç kısmından aradığınız kişinin profilini bulunca üzerine tıklayarak bu kişinin profilini açmalısınız. Eğer 24 saat içinde bir paylaşım yapıldıysa bu hikayelerin sağ alt köşesinde yer alan indir seçeneği ile hikaye indirilebilir.

İnternet Sitesi Kullanarak İnstragram hikaye indirme Faydaları
Instagram hikaye indirme konusunda pek çok farklı yöntem vardır. Ancak bu yöntemler arasında en güvenilir olanı, internet sitesi aracılığıyla hikaye indirmektir. Aynı şekilde telefona herhangi bir uygulamanın yüklenmemesi nedeniyle de cihazın dahili hafızası gereksiz yere meşgul edilmemekte ve yer kaplanmamaktadır. Bu sitelerin Instagram hesabının şifresini talep etmemesi de hesabın ve kişisel bilgilerin tehlikeye girmesi durumunu ortadan kaldırmaktadır. Ancak bu yöntem herkese açık olan Instagram profilleri açısından işe yaramaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.