Mobil Veri ve WiFi Aynı Anda Kullanma Nasıl Yapılır?

Mobil Veri
0

Aynı anda mobil veri ve WiFi kullanımı ile internetiniz gücü arttırılabilmektedir. Ancak birçok telefonda herhangi bir uygulama indirilmeden bu kullanıma erişilememektedir. Çünkü telefonlar WiFi ağına bağlandığı anda mobil veri kullanımı ortadan kalkmaktadır. Aynı şekilde aktif bir WiFi ağı bulunamıyorsa, telefon, mobil veri kullanımına geçmektedir. Böylelikle her ikisi de aynı anda kullanılamamaktadır. Ancak Speedify uygulaması sayesinde aynı anda mobil veri ve WiFi kullanımı olanağına erişilebilmektedir. Andorid, IOS, OS X ve Windows işletim sistemleri için geliştirilen bu uygulama, yavaş internet hızına sahip kişiler için oldukça kullanışlı bir alternatif yöntemdir. Aynı zamanda bu uygulama, VPN hizmeti sunduğu için de girilmesi yasak olan sitelere erişim imkanı da tanımaktadır.

Speedify Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Aynı anda mobil veri ve WiFi kullanımı için ilk olarak Speedify uygulamasının telefonun mağazasından indirilmesi gerekmektedir. Ardından hem mobil veri hem de WiFi açılarak, uygulamaya giriş yapılmalıdır. Bu adımdan sonra, Speedify uygulaması web trafiğinin şifreleneceği ve en kaliteli hizmeti vermek için en az bilginin toplanacağı konusunu anlatan bir mesaj göstermektedir. Bu mesajın kabul edilip devam edilmesi gerekmektedir. Sonrasında uygulama önce konumunuzu tespit ederek en iyi hızı verecek olan en yakın sunucuyu bulacaktır. Bu aşamada isteğe bağlı olarak izinler verilebilir. Ardından devam seçeneğine dokunulmalıdır. Bundan sonra ise ‘OK’ butonunu dokunulmalıdır. Böylelikle Speedify uygulaması cihaz için VPN bağlantısı kuracaktır. Mobil verinin aşırı kullanılmasını önlemek için ise uygulama, mobil veri kullanımının sınırlandırılması adına izin istemektedir. Burada isteğiniz doğrultusunda evet ya da hayır seçeneğini seçebilirsiniz. Sonrasında ise hem WiFi hem de mobil verilere bağlanılmaktadır. Bu aşamadan sonra ise uygulamayı kapatabilirsiniz. Ayrıca telefon ekranınızın üzerinde gördüğünüz anahtar simgesi ise uygulamanın aktif olduğunu göstermektedir.

Speedify Uygulaması Ücretli Midir?
Speedify uygulaması, kullanıcıları için aylık olarak 1GB deneme imkanını ücretsiz olarak sunmaktadır. Ancak sınırsız veri kullanabilmek için ücretli versiyonun satın alınması gerekmektedir. Özellikle internet hız sorunu ile karşılaşan kişiler için ücretli sürüm büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu aşamada ise aylık ve yıllık olarak iki ayrı paket bulunmaktadır. Aylık paketin fiyatı 10 Dolar; yıllık paketin fiyatı ise 50 Dolar olarak sunulmaktadır.

Speedify Uygulamasına Alternatif Çözüm: Super Download Booster Nedir

Aynı anda mobil veri ve WiFi kullanımı sağlayan Super Download Booster, internet hızını arttırmak isteyen kişiler için oldukça kullanışlıdır. Ancak bu özellik yalnızca Samsung Galaxy model telefonlarda bulunmaktadır. Bunu kullanabilmek için ise, menüden ‘Ayarlar’ kısmını açmalısınız. Ardından ‘Bağlantılar’ kısmını seçerek ‘Diğer Bağlantı Ayarları’ seçeneğine tıklamalısınız. Sonrasında ise ‘Güçlendirici İndir’ seçeneği kapalı ise aktif hale getirmelisiniz. Böylelikle aynı anda hem mobil veri hem de WiFi kullanarak indirmek istediğiniz video, uygulama, oyun ya da bunun gibi pek çok dosyayı hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Eğer Samsung telefonunuzda bu özellik yoksa Google Store’dan Super Download Booster uygulamasını indirebilirsiniz. Ancak bu uygulamayı kullanabilmek için telefonunuzun root edilmiş olması ve işletim sisteminin en az Andorid 2.2 sürümüne sahip olması gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra ise uygulama açıldığında ‘No active files’ yazısı karşınıza çıkacaktır. Bundan sonra uygulamanın ayarlar kısmına geçmelisiniz. Bu aşamada ‘Setting’ kısmında bulunan ‘Dual Network’ özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra ise uygulamanın üst kısmında yer alan ‘+’ simgesine tıklayarak indirmek istediğiniz dosyanın linkini yapıştırmalısınız. Geri kalan işlemleri ise uygulama halletmektedir.

Mobil Ağ Kullanılamıyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.