OPPO Reno 5G Özellikleri Açıklandı

Oppo Reno 5G Ozellikleri ve Fiyati 1
0

15.yılını tamamlayan Çin merkezli elektronik üreticisi firma olan Oppo, Pekin’de düzenledikleri bir konferans ile Oppo Reno 5G model cep telefonlarını tanıttı. Ülkemizde de resmi olarak faaliyette bulunan Oppo şirketi, çıkaracağı yeni modeli ile büyük ses getireceğe benziyor. Telefonun özelliklerine bakmak gerekirse;

Oppo Reno 5G Özellikleri

İlk olarak telefonun dış görünümünden bahsedecek olursak, 6.6 inç ekran büyüklüğünde ve Full HD görüntü çözünürlüğüne sahip. Telefon çentik olmayan bir yapıya sahip ve üstünde parmak izi okuyucuya sahip. Telefonun kamera özellikleri konusunda 4 adet kamerası bulunuyor. Arka tarafta 3 tane ön tarafta 1 kamera bulunuyor. Arka kameralardan bir tanesi ana kamera, periskop kamerası ve geniş açılı kamera bulunuyor. Ana kamera 48 megapiksel çözünürlüğe sahip. Geniş açılı kamera ise 8 megapiksel çözünürlük ile geliyor. Periskop kamerası ise 10x hibrit yakınlaştırma özelliğine sahip 13 megapiksel çözünürlük kalitesinde bir kamera bulunuyor. Ön kamera ise 16 megapiksel çözünürlüğe sahip.

Oppo Reno 5G Ozellikleri ve Fiyati - OPPO Reno 5G Özellikleri Açıklandı

Telefonun teknik ve depolama özelliklerine göz atacak olursak; özellikle geçen sene ve bu sene içerisinde üretilen amiral gemisi telefonların vazgeçilmez çip seti olan Qualcomm Snapdragon 855 ile güçlendirilmiş. Telefonun RAM özelliklerinde ise iki farklı seçenek bulunuyor. İsterseniz 6 GB RAM isterseniz 8 GB RAM özellikli telefondan alabilirsiniz. 6 GB RAM olan telefonlarda depolama alanı 128 GB iken 8 GB RAM olan telefonlarda depolama alanı 256 GB olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun en çok merak edilen konularından biri olan şarj gücü hakkında ise Oppo Reno 5G, 4065 mAh batarya gücüne sahip. Bu güç ise ortalama 1,5 gün kullanım süresi sağlamaktadır. Ayrıca telefon 3.0 hızlı şarj desteğine de sahip.

Oppo Reno 5G Fiyatı

Ülkemizde satış fiyatı henüz belli olmayan Reno 5G için, yapılan tanıtım gecesinde kıtalara ve ülkelere göre satış fiyatları açıklandı. Avrupa ülkelerinde satış fiyatı ise 899 Euro olarak belirlendi. Ülkemizde bu fiyat baz alınarak ortalama 6200 – 6400 TL arası bir satış fiyatına sahip olacağı bekleniyor. Telefon ise Avrupa pazarında mayıs ayında satışa sunulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.