Huawei, 2019’un Sonuna Kadar 230 Milyon Telefon Satacak

huawe yillik telefon satis rakami
0

Yeni yılın bitmesine yaklaşık 1 hafta gibi bir süre kalırken Huawei, bu yılın başında 270 milyon telefon satmayı amaçladığını açıklamıştı. Şirketin işleri her ne kadar yolunda gibi gözüksede Amerika’nın baskıları neticesinde 4. çeyrekte satışları ciddi şekilde düştü ve bu yüzden satış rakamının yaklaşık 230 milyon seviyesine ulaşacağını açıkladı.

Sina Technology News tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Huawei CEO’su Richard Yu, şirket içi bir toplantıda şirketin şu anda 230 milyon akıllı telefon satış tahmin ettiğini duyurdu.

Haber, Huawei‘in başlangıçta beklenenden 50 milyondan daha az cihaz satacağı anlamına geliyor. Ayrıca, daha endişe verici olan durum tüketicilerin markaya olan ilgisini hızla kaybetmeye başlaması. Bunu sebebi ise ABD Hükümeti’nin şu anda şirketin Google’ın hizmetleriyle yeni cihazlar çıkarmasını engelleyen ticaret yasağı. Bununla birlikte, Huawei, yakın zamanda bu engellemenin kaldırılacağı ve herşeyin normale dönmesine konusunda umutlu.

2017 yılında 153 milyon, 2018 yılında ise 206 milyon satış rakamı bildiren Huawei, hiç kuşkusuz 2019 yılında da büyüme göstermeyi başarmış ve kendi rekorunu kırmış. Amerikan hükümetinin ticaret yasağını kaldırması ile markanın işlerinin daha iyiye gitmesi muhtemelen bakalım 2020’de nelerle karşılaşacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.