Sony’nin Yeni Amiral Gemisi: Xperia 1 II

Sony Xperia 1 II Mor
0

Mobil Dünya Kongeresi’nin iptal edilmesiyle beraber Sony, yeni amiral gemisini duyurmak için online bir etkinlik düzenledi.  Sony Xperia 1 II (Xperia One Mark Two olarak okunur 🙂 en yeni Snapdragon yonga setine, yenilenmiş kamera dizilimine ve 5G desteği sunmakta. Bunun yanı sıra şirket, video yapımcıları için profesyonel bir araç olarak kullanılması amaçlanan Xperia Pro’yu geliştirdiğini de doğruladı.

Sony Xperia 1 II 2 - Sony'nin Yeni Amiral Gemisi: Xperia 1 II

Sony Xperia 1 II

Bu yılki Sony amiral gemisi telefon 21: 9 sinematik oranıyla 6,5 ​​inç 4K HDR OLED ekran ile üretildi. Sony, bu modelinde yüksek yenileme hızını es geçti ve bunun yerine Hareket Bulanıklığı Azaltma sistemini bu telefonunda kullandı. Firma bu teknolojinin ekranı analiz etme ve kare gecikmesini azaltmak için ayrı ayrı çerçeveleri ayarlayarak 90Hz’lik ekranın avantajlarını sunacağını idda etti.

Sony Xperia 1 II 3 - Sony'nin Yeni Amiral Gemisi: Xperia 1 II

Xperia 1 II üzerinde arka kamera dizilimi sol köşeye hizalanmış ve bir önceki modeli Xperia 1 ile çözünürlükleri aynı kalmış 12 MP ana lens, 12 MP ultra geniş lens ve 12 MP telefoto bulunuyor fakat yeni modelde ZEISS ile yapılan işbirliği ile lensler ve sensörler daha hızlı sonuç veriyor.

Japonya merkezli şirket, yeni kameraların ZEISS tarafından özellikle Xperia telefonlar için optimize edildiğini duyurdu.

Sony Xperia 1 II 4 - Sony'nin Yeni Amiral Gemisi: Xperia 1 II

Sony Xperia 1 II, Snapdragon 865 yonga seti, Android 10 ve 5G desteği ile geliyor. 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip. Su ve tozdan korunma için IP65 / IP68 olarak derecelendirilen telefon, içinde kablosuz şarj desteği bulunan 4.000 mAh pile sahip.

Selefinin atladığı 3.5mm ses jakı bu modelde geri geliyor. Telefonun sağ tarafında da bir parmak izi sensörü mevcut.

Sony Xperia 1 II 5 - Sony'nin Yeni Amiral Gemisi: Xperia 1 II

Sony Xperia 1 Mk II, 2020’nin sonlarına doğru Android 10 ile birlikte, Avrupa’da Siyah ve Mor renkte satışa sunulacak. Fiyatlandırma henüz belli değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.