Samsung Galaxy Note 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

image002
0

Telefonunuzun ekranında çıkan önemli görüntüleri kaydetmenin en kolay çözümü ise ekran görüntüsü alma veya diğer ismi ile ss / screenshot yakalamak. Samsung Galaxy Note 5 modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır bunu sizler için açıklayacağız.

Samsung Galaxy Note 5 modelinde ekran görüntüsü almak genel olarak oldukça basit. Bu işlem üç farklı şekilde yapılabiliyor.

Samsung Galaxy Note 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Güç Tuşu + Ana Ekran Tuşu ile Ekran Görüntüsü Alma

note 5 ekran görüntüsü alma 199x300 - Samsung Galaxy Note 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana geliniz.

2- Telefonun güç (açma-kapama) tuşu ve ana ekran tuşuna aynı anda basarak birkaç saniye basılı tutun. Ekranda beliren animasyon ekran görüntüsünü başarı ile aldığınızı göstermektedir.

3- Ekran görüntüsünü bulmak ve kullanmak için ise telefonunuzun galeri uygulamasındaki “screenshots” klasörüne gidiniz. Aldığınız ekran görüntüsünü screenshots klasörü içerisinde bulacaksınız.

Eliniz ile Ekran Görüntüsü Alma

1- Öncelikle ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gelin.

2- Ardından elinizin avuç içini veya kenarını ekranın sağ ve ya soluna boydan boya yerleştirin ve diğer yöne doğru elinizi ekran üzerinde sürükleyin.

3- Ekran görüntüsü aldığınıza dair bir animasyon gördüyseniz ekran görüntüsünü galerinin “screenshots” bölümünde bulabilirsiniz.

Scroll Capture ile Ekran Görüntüsü Alma

1- Öncelikle ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gelin.

2- Ekranı açtıktan sonra S Pen ile Air Command menüsünü açın.

3- Ekran yazma’ya tıklayın ve ekran görüntüsü alındıktan sonra sol altta yer alan Scroll Capture özelliği ile ekranın görünmeyen kısımlarını da kaydederek ekran görüntüsünü büyütebilirsiniz.

4- Tamam’a tıklayın ve paylaşım kısa yolu ile kaydedin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.