Qualcomm Snapdragon 865+ Duyuruldu

snapdragon 865plus
0

Akıllı telefon donanım ürünleri konusunda akla gelen ilk marka olan Qualcomm, şimdi de amiral gemisi telefonları için yeni işlemci modeli Snapdragon 865+’ı duyurdu. 5G destekli bu işlemci, önümüzdeki dönemde tanıtılan amiral gemisi telefonların birçoğunun vazgeçilmez parçası haline gelecek.

Snapdragon 865+ Özellikleri

Son amiral gemisi telefonların birçoğunun işlemcisi olan Snapdragon 865 oldukça güçlü bir işlemci iken Snapdragon 865+ CPU ve GPU anlamında yüzde 10 daha iyi performans sunduğunu iddia ediyor. Snapdragon 865+, 3.1 GHz’ye kadar hızlanabiliyor ve işlemciye entegra olan Adreno 650 grafik işlemcisi önceki nesil grafik işlemcilerine göre yüzde 10 daha kaliteli performans vadediyor. Ayrıca Snapdragon 865+’da FastConnect 6900 uyumluluğu yer alıyor ve bu uyumluluk ile birlikte telefonların Wi-Fi hızların 3.6 Gbps’ye kadar çıkabiliyor. İşlemci ayrıca en gelişmiş ses teknolojilerini bünyesinde barındırıyor.

Snapdragon 865+’nın öne çıkan özelliklerinden bir diğeri ise Snapdragon Elite Gaming teknolojisine ait tüm özelliklere sahip olması. Bu durum, mobil oyunseverlere benzersiz bir oyun deneyimi sunmasını sağlıyor. Bu işlemci tüketicilere ilk kez güncellenebilir GPU’lar ve gerçek 10 bit HDR kalitesini de vadediyor. Snapdragon 865+, Bluetooth 5.2 ve 960 fps ağır çekim video teknolojisi desteğini de telefonlara sunuyor. Snapdragon 865+ yapay zeka destekli sesli asistanlarla da tam bir uyum içerisinde çalışıyor. İşlemcinin önümüzdeki günler itibari ile yeni telefonlarda kullanılması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.