LG G3 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

lg g3 ekran görüntüsü alma
0

21. yüzyıl ile birçok terim hayatımıza girdi. Bu terimlerden birisi de ekran görüntüsü. Ekran görüntüsü terimi hem bilgisayar telefon için kullanılabilen bir terim. Özellikle telefonların hayatımıza adapte olması ile birlikte telefonunuzun ekranında çıkan önemli bilgileri kaydetmenin en kolay çözümü ise ekran görüntüsü almak oldu. LG G3 modelinde ekran görüntüsü almak biraz karışık olduğu için kullanıcılar sıkıntı çekebiliyor. LG G3 modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır bunu sizler için açıklayacağız.

LG G3 modelinde ekran görüntüsü almak genel olarak oldukça basit. Bu işlem üç farklı şekilde yapılabiliyor.

LG G3 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşu ile Ekran Görüntüsü Alma

lg g3 ekran görüntüsü alma 300x169 - LG G3 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana geliniz.

2- Telefonun güç (açma-kapama) tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basarak birkaç saniye basılı tutun. Ekranda beliren animasyon ekran görüntüsünü başarı ile aldığınızı göstermektedir.

3- Ekran görüntüsünü bulmak ve kullanmak için ise telefonunuzun galeri uygulamasındaki “screenshots” klasörüne gidiniz. Aldığınız ekran görüntüsünü screenshots klasörü içerisinde bulacaksınız.

QMemo ile Ekran Görüntüsü Alma

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gelin

2- Ekranın en altında bulunan fiziksel olmayan ana tuşlardan ortada olana basarak parmağınızı sağa sürükleyin. QMemo uygulaması ekran görüntüsü almanızı sağlayacak.

3- Ekran görüntüsünü telefonunuzun galeri uygulamasındaki “screenshots” klasöründe bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.