Samsung Galaxy A3 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

a7 ekran goruntusu
0

2010’dan bu yana akıllı telefon sektörü durmadan gelişiyor. Kullandığımız telefonların ekranında çıkan önemli bilgileri kaydetmenin en kolay çözümü ise ekran görüntüsü almak veya diğer ismi ile ss / screenshot yakalamaktan geçiyor. En çok telefon satışı yapan firmalardan birisi olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un sevilen telefonlarından olan Galaxy A3 modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır bunu sizler için açıklayacağız.

Samsung Galaxy A3 modelinde ekran görüntüsü almak genel olarak oldukça basit. Bu işlem için ise iki farklı yöntem kullanılıyor.

Samsung Galaxy A3 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşu ile Ekran Görüntüsü Alma

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana geliniz.

2- Telefonun güç (açma-kapama) tuşu ve ana menü tuşuna aynı anda basarak birkaç saniye basılı tutun. Ekranda beliren animasyon ekran görüntüsünü başarı ile aldığınızı göstermektedir.

3- Ekran görüntüsünü bulmak ve kullanmak için ise telefonunuzun galeri uygulamasındaki “screenshots” klasörüne gidiniz. Aldığınız ekran görüntüsünü screenshots klasörü içerisinde bulacaksınız.

Elinizi Ekranda Kaydırarak Ekran Görüntüsü Alma

ekran goruntusu - Samsung Galaxy A3 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gelin.

2- Elinizin yan kısmını ekranın bir köşesine yerleştirin ve diğer köşeye doğru kaydırın.

3- Ekran görüntüsü alma animasyonu geldiyse ekran görüntüsünü başarı ile almışsınız demektir.

Not: Bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar>Cihaz>Hareketler ve İşaretler>Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın seçeneği aktif değilse ekran görüntüsünü bu yöntem ile almak için aktif etmeniz gerekmekte.

Aldığınız ekran görüntüsünü paylaşabilir, başka bir teknolojik alete atabilir veya telefonunuzda saklayabilirsiniz. Farklı bir telefonda nasıl ekran görüntüsü alındığını öğrenmek istiyorsanız yorum yazarak bize bildirebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.