Samsung Galaxy A42 5G Tanıtıldı

a42 5g
0

Güney Koreli telefon üreticisi Samsung, düzenlediği yeni etkinlik ile birlikte yeni telefon modeli Galaxy A42 5G’yi tanıttı. Teknik özellikleri ile dikkatleri çekmeyi başaran telefon muhtemelen Samsung’un şimdiye kadarki en ucuz 5G destekli modeli olacak. Yıl sonuna doğru tanıtılması beklenen telefonun yakın zamanda bütün özelliklerinin paylaşılması bekleniyor.

Samsung Galaxy A42 5G Özellikleri

Samsung’un yeni 5G’li telefonunun özelliklerine baktığımızda karşımıza 6,6 inç FHD+ Super AMOLED bir ekran çıkıyor. Telefonun ön kısmında damla çentik arkasında ise kare bir kurulum bulunuyor. Samsung telefonun kamera detaylarını ise şimdilik paylaşmadı. Telefonun ekranı 399 ppi yoğunluğa ve 16 milyon renk kapasitesine sahip olacak. Telefonun işletim sistemi ise Android 10 tabanlı One UI 2.5 olacak.

Samsung tarafından görseli paylaşılan telefonun siyah renk seçeneğine sahip olduğu görülürken telefonun ekrana gömülü parmak izi okuyucuya sahip olduğu düşünülüyor. 128 GB depolama alanına sahip olacağı bilinen telefon ile ilgili başka bir bilgi ise açıklanmadı. Samsung  Galaxy A42 5G’nin 2020’nin önümüzdeki günlerinde satışa sunulması bekleniyor. Telefonun 5G desteğini hangi işlemciden alacağı ise şimdilik merak konusu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.