Oppo AX7 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

oppo ax7 ekran görüntüsü nasıl alınır
0

Teknolojinin hayatımıza girmesi ile beraber önemli bilgileri kaydetmek için telefonumuz fazlasıyla yeterli olmaya başladı. Bunun için ise telefonumuz ile ekran görüntüsü almak yeterli oluyor. Bu yazımızda ise son dönemlerde kendisinden sıkça bahsettiren Çinli teknoloji devi Oppo’nun sevilen telefon modellerinden birisi olan Oppo AX7 modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır bunu sizler için açıklayacağız.

Oppo AX7 modelinde ekran görüntüsü almak genel olarak oldukça basit. Bu işlem için ise iki farklı yöntem kullanılıyor.

Oppo AX7 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşu ile Ekran Görüntüsü Alma

1- Oppo AX7 telefonunuzun ekranında ekran görüntüsü almak istediğiniz yere gelin.

2- Oppo AX7’nizda güç (açma-kapama) tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basarak birkaç saniye basılı tutun. Ekranda animasyon belirdiği zaman ekran görüntüsünü başarı ile aldınız demektir.

3- Ekran görüntüsünü bulmak ve kullanmak için ise telefonunuzun galeri uygulamasındaki “screenshots” klasörüne gidiniz. Aldığınız ekran görüntüsünü screenshots klasörü içerisinde bulacaksınız.

Üç Parmağınızı Ekranda Kaydırarak Ekran Görüntüsü Alma

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gelin.

2- Üç Parmağınızı ekranın üstüne yerleştirin ve aşağı doğru kaydırın.

3- Ekran görüntüsü alma animasyonu geldiyse ekran görüntüsünü başarı ile almışsınız demektir. Ekran görüntüsünü galerinizin “screenshots” klasöründe bulabilirsiniz.

Not: Ayarlar bölümünden Ayarlar > Düğme ve hareket kısayolları > Ekran görüntüsü al > Üç Parmakla Kaydırma Hareketi seçeneği aktif değilse bu yöntem işe yaramamaktadır bu yüzden kontrol etmenizi öneririz.

Oppo AX7 ile aldığınız ekran görüntüsünü paylaşabilir, başka bir teknolojik alete atabilir veya telefonunuzda saklayabilirsiniz. Farklı bir telefonda nasıl ekran görüntüsü alındığını öğrenmek istiyorsanız yorum yazarak bize bildirebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.