Samsung Telefonlarda Uygulama Durduruldu Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir?

samsung uygulama durduruldu hatasi
0

Telefonlarda uygulama durduruldu hatasının bazı sebepleri vardır. Bunlar sırası ile telefonun belleğinin ve depolama alanının aşırı dolu olması, uygulamaya ait güncelleme gelmiş olması, telefonunuza sistemi güncellemesi gelmiş olmasıdır. Bu yazımızda Samsung telefonlarda uygulama hatasının çözümü nedir sorusunun cevabını vereceğiz.

RAM ve Depolama alanının temizlenmesi

Varsa telefonunuzun orjinal yok ise Play Store üzerinden indireceğiniz bir temizlik uygulaması kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız uygulamaları arka planda çalıştırmamanız ve son dönemlerde girmediğiniz uygulamaları telefondan kaldırmanızda oldukça etkili bir çözümdür. Uygulama önbelleklerini temizlemek de telefonunuzda büyük miktarda depolama alanı açacaktır.

Uygulama güncellemelerinin yapılması

Samsung telefonlarınızda kullandığınız uygulamalara güncelleme geldiğini öğrenmek ve güncelleştirmeleri gerçekleştirmek için Play Store öğesine tıklayın, ardından Uygulamalarım ve oyunlarımı açın ve Tümünü güncelle seçeneğine tıklayın. Sistem güncellemesinin olup olmadığını ise en kolay olarak bildirim çubuğundan kontrol edebilirsiniz.

Son çözüm: Fabrika ayarlarına döndürmek

Yukarıdaki çözümlerin hiç biri işinize yaramadıysa yapabileceğiniz tek şey telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır. Bunu telefonunuzun ayarlar bölümünden yapabilirsiniz. Telefon modelinize dair detaylı bilgi istiyorsanız arama çubuğundan arayabilir bulamadıysanız yorum bölümünden yardım isteyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.