Huawei P30 Pro New Edition Google Hizmetleri ve Uygulamaları ile Gelecek

huawei p30 pro new edition
2

Huawei P30 Pro, kutusundan çıkar çıkmaz Google Uygulamaları ve Hizmetleri ile gelen şirketin son amiral gemisi telefonuydu. Huawei‘nin Avrupa’da oldukça popüler olan bu telefonun ömrünü uzatmak adına 30 Pro New Edition isminde yeni bir model üzerinde çalıştığı belirtildi.

Huawei Central web sitesinin verdiği bilgilere göre Çinli marka, Avrupa’daki popüler amiral gemisini Huawei P30 Pro New Edition adıyla yeni donanımla tekrar piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Standart olarak tüm Google uygulamaları ve hizmetlerini destekleyecek olan bu telefonun donanımsal anlamda daha güçlü olacağı belirtiliyor.

P30 Pro New Edition sürümünün 8 GB RAM / 256 GB depolama veya 12 GB RAM / 256 GB depolama yapılandırması olması bekleniyor. Huawei, lansmandan aylar sonra yeni renkler tanıtmasıyla da biliniyor. Muhtemelen P30 Pro’dan farklı olarak New Edition yeni renk seçeneklerine sahip olacak.

Cihazda yazılım anlamında da iyileştirilmeler yapılması bekleniyor. Huawei P30 Pro, Android 9 Pie ve EMUI 9.1 ile piyasaya sürülmüş. Eylül 2019’da Android 10 ve EMUI 10 güncellemesi almıştı ve New Edition sürümü de muhtemelen EMUI 10.1 ile gelecektir.

Henüz fiyatlandırma hakkında bir bilgi yok ancak Huawei P30 Pro New Edition‘ın 15 Mayıs Cuma günü resmi olarak açıklanması bekleniyor.

2 Yorumlar
  1. nemesis diyor

    Huawei’nin en sevdiğim telefonlarından birsiydi p30 özellikleri bence p40a bile taş çıkartır bakalım fiyatı ne olacak

  2. Niyazi diyor

    TÜRKİYE’ye gelirse iyi ama bence gelir avrupada satılacağına göre

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.