Xiaomi Mi Band 4 Artık Ödemelerinizi Yapabilecek

Xiaomi Mi Band 4 NCF 1
0

Xiaomi, popüler akıllı bilekliği Mi Band 4’ün NFC özellikle sürümünü birkaç hafta içerisinde Avrupa’da piyasaya sürecek. Şimdiye kadar bu sürüm Çin’e özel dağıtılmıştı ancak Rusya’da ve daha sonra Avrupa’da satışa sunuculacağı açıklandı.

Başlangıçta yanlızca Mastercard destekleyecek olan bilekliğe kartı eklemek için Mi Fit uygulamasından bölge olarak hangi ülkede kullanıcılacaksa onun seçilmesi gerekiyor. Visa, Google Pay ve Paypal desteğininde geleceği konuşulurken bu konuda herhangi bir net tarih bilinmiyor.

Xiaomi Mi Band 4 NCF - Xiaomi Mi Band 4 Artık Ödemelerinizi Yapabilecek

Toplu Taşımada Kullanılabilecek

Temassız ödemelerin yanı sıra, Xiaomi Mi Bant 4 NFC sürümü toplu taşımada da kullanılabilecek. MasterCard’ın PayPass (temassız ödeme) özelliği şu anda Rusya’nın yanı sıra Almanya, İtalya, Polonya, İsviçre, Türkiye, İngiltere ve Fransa’yı destekliyor buda bu ülkelerde NFC destekli bilekliğin satışa kısa sürede sunulabileceğini gösteriyor.

Xiaomi Mi Band 4 NFC, 16 Haziran’dan itibaren Rusya’da satışa sunulacak ve eski versiyonundan % 30 daha pahalı olacak. Ayrıca Xiaomi Mi Band 5‘e dair bazı detaylarda gelmeye bağlamıştı bu modelin tüm dünyada NFC desteği ile satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.