Single Take / Tek Çekim Nedir? Nasıl Kullanılır ?

Single Take Tek Cekim Nedir Nasil Kullanilir
0

Galaxy S20 serisinin yeni özelliklerinden biri aslında Samsung’un kamera gücüne dayanan bir yazılım özelliğidir. Oldukça küçük bir özellik gibi görünse de, Single Take, Gece Modu ve Canlı Odak gibi önceki özellikleri geride bıraktı. Varsayılan olarak cihazlarda bulunan bu özellikler Samsung Galaxy S20 deneyiminin önemli bir parçası olarak yoğun bir şekilde reddediliyor. Ancak endişelenmeyin; Samsung bunun yerine eklediği Tek Çekim özelliği ile tüm fotoğraf çekme kurallarını baştan yazmayı hedefliyor. S20’nin birçok özelliği aslında gündem oldu.

Single Take, serinin özellikleri arasında en dikkat çekici olma niteliğini koruyor. O yüzden bu özelliği daha yakından incelemek için bir kılavuz hazırlamaya karar verdik.

Single Take Tam Olarak Nedir?

Single Take, üç S20 telefonunun hepsinde de kullanılabilir. Telefon tüm kameralarla fotoğraf ve video çekerken kamera deklanşörünü tutmanıza ve ardından albümdeki en iyi fotoğrafları ve anları sihirli bir şekilde çekmenize olanak tanır. Eğlenceli bir şeyler yaparken, zıplarken veya çığlık atarken, yaratıcılığınızı konuşturabilir ve bu anları yakalayabilirsiniz. Otomatik olarak kısa bir film, komik animasyonlar gibi birkaç GIF, stilize bir grup fotoğrafı ve tek bir çekimle çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Single Take Tek Cekim Nedir Nasil Kullanilir 1 - Single Take / Tek Çekim Nedir? Nasıl Kullanılır ?

Samsung, bu özellik için yapay zeka teknolojisi kullandığını açıklamıştır. Yapay zeka herhangi bir mekanda anı yakalamayı daha kolay bir hale getiriyor. Teknoloji ayrıca kalabalığın arasında kendi benzersiz kişiliğinizle yakalanmış gibi görünmenin gerçekten harika bir yolunu sunuyor.

Tek Çekim ile çekilen fotoğrafların, geleneksel kamera moduyla çekilen normal görüntülere kıyasla biraz daha düşük kalitede olabileceğini unutmayın. Elbette zamanla kendinizi geliştirdikçe çektiğiniz fotoğraflar da çok daha kaliteli ve etkileyici bir hal alacaktır. Peki, Single Take’ten en iyi şekilde nasıl yararlanılır? İşte böyle.

Tek Çekim Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmak alışık olduğumuz fotoğraf modunu kullanmaktan daha zor ya da farklı değildir. Ancak yaratıcılığınızı konuşturmak için biraz zamana ihtiyacınız olduğunu ve deneyim kazandıkça daha güzel fotoğraflar çekebileceğinizi unutmayın.

Adım 1

Kamera uygulamasını açın ve Single Take / Tek Çekim üzerine tıklayın.

Adım 2

Deklanşör düğmesine basın ve çekime başlayın. Uygulamanın önerdiği gibi biraz farklı açıları deneyebilirsiniz. Çekim tamamlandığında, uygulama sonuç olarak ortaya çıkan tüm videoları ve fotoğrafları görüntülemenizi sağlar.

Adım 3

Tüm resimleri ve videoları silmek için Single Take ile çektiğiniz videolarda veya fotoğraflarda “Sil“e dokunarak silme işlemini onaylayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.