Xiaomi Telefonlarda Uygulama Durduruldu Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir?

xiaomi mi 10t pro 1
0

Akıllı telefonlarda uygulama durduruldu hatasının bazı sebepleri vardır. Bunlar sırası ile telefonun belleğinin ve depolama alanının aşırı dolu olması, uygulamaya ait güncelleme gelmiş olması, uygulamanın veri ve önbelleğinin dolu olması, telefonunuza sistemi güncellemesi gelmiş olmasıdır. Bu yazımızda ise Xiaomi telefonlarda uygulama hatasının çözümü nedir sorusunun cevabını vereceğiz.

XİAOMİ MSA DURDURULDU HATASI NEDİR? 

ÇÖZÜM YOLLARI

Xiaomi MSA durduruldu hatasının çözümü için ilk etapta:

  • Google Play Store’dan “Android System WebView” uygulamasını bularak güncelleme yapmak gerekiyor.
  • Gerekli güncellemenin yapılmasının ardından ilk aşama tamamlanmış olacak. Ardından ikinci aşamada ise Ayarlar > şifreler ve güvenlik > yetkilendirme ve geri alma bölümünden MSA’nın durumunu değiştirmek gerekiyor.
  • Sorunun devam etmesi halinde Xiaomi’nin resmi internet adresinde yer alan çağrı merkezi aranabilir ya da ilgili satıcıdan teknik destek sağlanabilir.
    xiaomi msa durduruldu hatasi  - Xiaomi Telefonlarda Uygulama Durduruldu Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir?

Diğer Xiaomi Uygulama Durdurma Hataları

RAM ve Depolama alanının temizlenmesi

Varsa telefonunuzun orijinal yok ise Play Store üzerinden indireceğiniz bir telefon temizlik uygulaması kullanarak telefonunuzun RAM ve depolama alanını işgal eden gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz. Çünkü uygulama çökmesine karşı kullanmadığınız uygulamaları arka planda çalıştırmamanız ve son dönemlerde girmediğiniz uygulamaları telefondan kaldırmanızda oldukça etkili bir çözümdür. Uygulama önbelleklerini temizleyerek de telefonunuzda büyük bir yer açabilirsiniz.

Uygulama güncellemelerinin yapılması

Xiaomi marka akıllı telefonlarınızda uygulama durduruldu benzeri hatası alıyor iseniz kullandığınız uygulamalara güncellemeniz gerekebilir. Kullandığınız uygulamalara güncelleme gelip gelmediğini öğrenmek ve geldiyse güncelleştirmeleri gerçekleştirmek için Play Store öğesine tıklayın, ardından Uygulamalarım ve oyunlarımı açın ve Tümünü güncelle seçeneğine tıklayın. Sistem güncellemesi olup olmadığını bildirim çubuğundan kontrol edebilirsiniz.

Son çözüm: Fabrika ayarlarına döndürmek

Yukarıdaki çözümlerin hiç biri işinize yaramadıysa yapabileceğiniz tek şey telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır. Bunu telefonunuzun ayarlar bölümünden yapabilirsiniz. Telefon modelinize dair detaylı bilgi istiyorsanız arama çubuğundan arayabilir bulamadıysanız yorum bölümünden yardım isteyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.