Xiaomi Telefonlarda Uygulama Durduruldu Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir?

0

Akıllı telefonlarda uygulama durduruldu hatasının bazı sebepleri vardır. Bunlar sırası ile telefonun belleğinin ve depolama alanının aşırı dolu olması, uygulamaya ait güncelleme gelmiş olması, uygulamanın veri ve önbelleğinin dolu olması, telefonunuza sistemi güncellemesi gelmiş olmasıdır. Bu yazımızda ise Xiaomi telefonlarda uygulama hatasının çözümü nedir sorusunun cevabını vereceğiz.

RAM ve Depolama alanının temizlenmesi

Varsa telefonunuzun orijinal yok ise Play Store üzerinden indireceğiniz bir telefon temizlik uygulaması kullanarak telefonunuzun RAM ve depolama alanını işgal eden gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz. Çünkü uygulama çökmesine karşı kullanmadığınız uygulamaları arka planda çalıştırmamanız ve son dönemlerde girmediğiniz uygulamaları telefondan kaldırmanızda oldukça etkili bir çözümdür. Uygulama önbelleklerini temizleyerek de telefonunuzda büyük bir yer açabilirsiniz.

Uygulama güncellemelerinin yapılması

Xiaomi marka akıllı telefonlarınızda uygulama durduruldu benzeri hatası alıyor iseniz kullandığınız uygulamalara güncellemeniz gerekebilir. Kullandığınız uygulamalara güncelleme gelip gelmediğini öğrenmek ve geldiyse güncelleştirmeleri gerçekleştirmek için Play Store öğesine tıklayın, ardından Uygulamalarım ve oyunlarımı açın ve Tümünü güncelle seçeneğine tıklayın. Sistem güncellemesi olup olmadığını bildirim çubuğundan kontrol edebilirsiniz.

Son çözüm: Fabrika ayarlarına döndürmek

Yukarıdaki çözümlerin hiç biri işinize yaramadıysa yapabileceğiniz tek şey telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır. Bunu telefonunuzun ayarlar bölümünden yapabilirsiniz. Telefon modelinize dair detaylı bilgi istiyorsanız arama çubuğundan arayabilir bulamadıysanız yorum bölümünden yardım isteyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.