Samsung Galaxy Note 10 Lite Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Samsung Galaxy Note 10 Lite Siyah
0

Samsung Note serisi cep telefonlarında ekran görüntüsü almak için çeşitli seçenekler yer cihazda bulunuyor. Eğer Samsung Galaxy Note 10 Lite ve diğer Note model telefon kullanıyorsanız Note 10 Lite’da nasıl ekran görüntüsü alınır bunun 3farklı seçeneği bulunuyor.

Ekran görüntüsü önemli dosyalarınızı veua görüntülerinizi korumak için iyi bir seçenek. Samsung Galaxy Note 10 Lite serisi modelinde bu yöntemleri kullanarak kolaylıkla ekran görüntüsü alma işlemini yapabilirsiniz.

1. Yöntem: Tuş Kombinasyonunu Kullanma

samsung galaxy ekran goruntusu alma 1 - Samsung Galaxy Note 10 Lite Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Birçok Samsung telefonda olduğu gibi Note 10 Lite modelinde de SES KISMA ve GÜÇ tuşlarına aynı anda birkaç saniye basarsanız ekran görüntüsü alınacaktır. Bir fotoğraf çekme sesi gibi ses duyduğunuzda ekran görüntünüz Galaxy Note 10 Lite’ın galerisine kaydolur.

Telefonun modeline göre genellikle ses seviyesi tuşları sol veya sağda yer alır.

2. Yöntem: Sesli Komut / Google Asistan ile Ekran Görüntüsü Alma

samsung galaxy ekran goruntusu alma - Samsung Galaxy Note 10 Lite Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Telefonuzda yüksek ihtimalle Google Asistan vardır. Google Asistan’A ekran görüntüsü al dediğinizde ekranınızı hızlı bir şekilde yakalayacaktır. Hatta asistana ekran görüntüsü al ve whatsapp’ta paylaş derseniz hızlıca whatsapp’ı açacaktır.

3. Yöntem SPen Kullanımı

Note 10 Lite üzerinde yer alan S Pen kalemizin tuşuna bir kez basın veya kalemi yerinden çıkattığınızda ekrana akıllı seçim bölümü gelecek buna dokunan ve ekran görüntüsü almak istediğiniz yeri kalemle seçin işlem bu kadar basit.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.