MIL-STD-810G Nedir ?

MIL STD 810G Nedir 1
0

MIL-STD-810G ne demek? bir teknoloji parçası için dayanıklılık seviyesini garanti eden ABD askeri spesifikasyonudur (askeri standartlarda sağlamlık). Özellikle, telefonun şok testleri, titreşim testleri ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi 29 testten geçtiği anlamına gelir. Bu, cihazın sahada hazır, hatta prensipte “savaşa hazır” olması gerektiği olarak da düşünülebilir. ABD ordusuna satılan birçok teknoloji MIL-STD-810G uyumlu olmalıdır. Sözleşmeleri kazanmak için üreticilerin durumun böyle olduğunu kanıtlamaları gerekir. Şimdilerde, giderek daha fazla tüketici üreticisi derecelendirmeyi cihazlarını pazarlamanın bir yolu olarak kullanıyor.

MIL-STD-810G Uyumluluğu: Ne Anlama Geliyor ve Hangi Cihazlar Buna Sahip?

Bir telefon MIL-STD-810G uyumluluğuna sahipse, teorik olarak dayanıklı olmalıdır. Su damlalarına ve zorlu çevre koşullarına rağmen sağlam kalması çok daha muhtemel olmalıdır. Bir şantiyede çalışan, sürekli telefonunu düşüren veya yürüyüş ve kaya tırmanışından hoşlanan biriyseniz, MIL-STD-810G uyumluluğuna sahip bir telefon edinmeyi düşünebilirsiniz. Aşağıda, MIL-STD-810G uyumluluğuna sahip birkaç telefon listeledik:

  • LG G8 ThinQ
  • LG G7 ThinQ
  • LG V50 ThinQ
  • LG V40 ThinQ
  • LG V30 ve V35 ThinQ
  • LG Q51
  • CAT S41

Telefonunuzda MIL-STD-810G uyumluluğu yoksa, telefonunuz için MIL-STD-810G standardında derecelendirilmiş koruyucu bir kılıf satın alabilirsiniz. Ek olarak, birçok akıllı saat, fitness takip cihazı ve diğer giyilebilir cihazlar da MIL-STD-810G uyumluluğuna sahip olabilirler.

MIL STD 810G Nedir - MIL-STD-810G Nedir ?

MIL-STD-810G Derecelendirmesinin Sınırları

MIL-STD-810G yararlı olsa da kurşungeçirmez bir standart değildir. Bir akıllı telefonun MIL-STD-810G’yi talep edebilmesi için, üreticilerin resmi belgelerde belirtilen bir dizi sıkı yönergeyi karşıladıklarından emin olmaları gerekir. İdeal olarak, bu, harici test laboratuvarlarına ordu tarafından kullanılan aynı 29 testi taklit edebilecek bir cihaz göndermek anlamına gelir. Ne yazık ki, bir üreticinin testleri şirket içinde ve harici doğrulama olmadan çalıştırmasını durduracak hiçbir şey yoktur.

Şirketin bu testlerin hiçbirinin gerçekte gerçekleştirildiğine dair kanıt sunmasına gerek yoktur. Şirket içi testler kağıt üzerinde mükemmel olsa da, mesele şirketin testlerin gerçekten yapıldığına dair kanıt sağlaması gerekmemesidir. Bu nedenle bir şirket, telefonun tamamen parçalanmış veya belirli parçaları yerinden çıkmış olsa da bu standarda uygun olduğunu iddia edebilir!

MIL-STD-810G Uyumlu Akıllı Telefonlar Satın Alma

Peki, tüketici ne yapmalı? En iyi strateji biraz sağduyu ve bekleyip görme tutumunu uygulamaktır. LG G8 ThinQ, MIL-STD-810G uyumluluğuna sahip harika bir telefon olsa da, tasarım hassasiyetleri, lastik köşeleri ve koruyucu bir ekranı olan sağlam bir telefon kadar dayanıklı değildir. MIL-STD-810G uyumlu olabilir, ancak bu telefonun neredeyse tamamen cam tasarımı ile gerçekten savaşa hazır olduğunu kimse düşünmez.

Bir tüketici olarak cihazın ne kadar dayanacağını bilmenin tek yolu, beklemek ve diğer kullanıcıların neler yaşadığını görmek olacaktır. MIL-STD-810G standardı kesinlikle dikkat edilmesi gereken çok cesaret verici bir şey, ancak yine de kendi araştırmalarınızı yapmaya değer.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.