Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarına Döndürme (Sıfırlama)

Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarina Dondurme 4
0

Samsung’un 2020 yılı için bizlerle tanıştırdığı 2 yeni A serisi telefon Galaxy A51 ve Galaxy A71‘in karşılaştırmasına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise nasıl yapılır serimize yeni bir makale daha katarak Samsung Galaxy A51 – A71 cep telefonu nasıl sıfırlanır yani nasıl fabrika ayarlarına döndürülür en kolay yöntemi sizler için anlatacağız.

NOT: Burada yapılan işlemler oldukça risklidir ve cep telefonunuzda yer alan rehber, fotoğraflar, Google hesapları, ayarlar ve tüm uygulamaları komple silecek ve telefonu fabrikadan yeni çıkmış gibi sıfırlayacaktır. Ayrıca işlem öncesinde Google hesabınızın yani gmail.com adresinizin şifresini ve mail adresini bir köşeye not etmelisiniz. Çünkü artık yeni telefonlarda cihaz sıfırlansa dahi eski çalınmaya karşı eski gmail hesabı sorulabiliyor.

1. Adım:

Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarina Dondurme - Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarına Döndürme (Sıfırlama)

Öncelikle telefondan ayarlar bölümüne giriş yapalım.

2. Adım:

Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarina Dondurme 1 - Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarına Döndürme (Sıfırlama)

Ardından Genel yönetim menüsünü açalım.

3. Adım:

Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarina Dondurme 2 - Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarına Döndürme (Sıfırlama)

3. adımda  genel yönetimden Sıfırla bölümüne tıklayalım.

4. Adım:

Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarina Dondurme 3 - Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarına Döndürme (Sıfırlama)

4. adım oldukça önemli burada Fabrika ayarlarına sıfırla bölümünü seçelim. Uyarıda yazdığı gibi bu işlem dosyalar ve indirilen uygulamalar dahil olmak üzere tüm verileri siler. Buna dikkat etmelisiniz.

5. Adım:

Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarina Dondurme 4 - Samsung Galaxy A51 – A71 Fabrika Ayarlarına Döndürme (Sıfırlama)

5. ve son adımdan ardık Fabrika ayarlarına dön tuşuna bastığımızda sıfırlama işlemi başlayacaktır.

Sıfırlama işlemleri bu kadar arkadaşlar serinin diğer telefonların da da aynı yöntemleri kullanarak Samsung cep telefonlarınızı sıfırlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.