Realme 6i ve Realme 6 Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Realme 6 ve 6 Pro Bugun Tanitilacak
0

Realme, Türkiye pazarında hızlı bir ilerleyişle büyümeye devam ediyor. Hindistan merkezli firma son olarak Realme 6, Realme 6i ve Realme 6 Pro modellerini ülkemizde satışa sundu.

Bu yazımızda Realme 6, Realme 6i ve Realme 6 Pro  cep telefonlarında ekran görüntüsü veya diğer adları ile ss – screenshot nasıl alınır resimli ve hareketli gifli bir şekilde anlatacağız.

1 Yöntem: 3 Parmak Kaydırma

realme ekran goruntusu alma gif - Realme 6i ve Realme 6 Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Yukarıda hazırladığımız gifte olduğu gibi üç parmağınızı ekrana değdirin ve aşağı doğru çekin kolayca ekran görüntüsü alacabileceksiniz. Görüntü galeriye kaydediliyor.

2 Yöntem: Ses Kısma ve Güç Tuşlarını Kullanma

realme 6i ve realme 6 pro ekran goruntusu alma - Realme 6i ve Realme 6 Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

(Realme 6 Pro ve Realme 6i’de ses kısma sol tarafta güç tuşu sağ tarafta yer alıyor.)

Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranda ses kısma ve güç düğmelerine birkaç saniye basılı tutun fotoğraf çekiminde çıkan sesi duyduğunuzda işlem tamamdır.

3. Yöntem: Açılır Menüden Kısayola Tıklama

realme ekran goruntusu alma - Realme 6i ve Realme 6 Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Ekran görüntüsü almak istediğiniz yerdeyken üst menüyü aşağı doğru kaydırın bildirim menüsü açılınca Ekran Görüntüsü / Screenshot seçeneğine tıklayın. Alınan ekran resmi galeriye kaydolmaktadır.

4. Yöntem Google Asistan

Realme telefonunuzda yer alan Google Asistan uygulamasına ekran görüntüsü al dediğinizde otomatik olarak sesli komut ekran görüntüsü alacaktır ve galeriye kaydedecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.