OnePlus, Telefonlarında Hata ve Güvenlik Açığı Bulana $7000 Hediye Edecek

oneplus 7000 dolar hediye edecek
1

Çinli telefon üreticisi OnePlus, son yıllarda birçok güvenlik sorunu yaşadı ve ürün ve hizmetlerinin güvenliğini artırmak amacıyla, OnePlus Güvenlik Müdahale Merkezi (aka OneSRC) adlı bir hata ödül programı açıkladı.

OneSRC’nin bir parçası olarak, OnePlus ürünlerinde ve sistemlerinde keşfedilen ve bildirilen her türlü hata için size 50 ila 7000 $ arası bir ücret ödeyecek. Ödüller beş farklı bölüme ayrılmış durumda;

  • Özel durumlar: 7.000 $ ‘a kadar
  • Kritik: 750 ila 1.500 Dolar
  • Yüksek: 250 – 750 $
  • Orta: 100 – 250 ABD Doları
  • Düşük: 50 – 100 ABD Doları

OnePlus, ödül kademelerini açıkça tanımlamıyor ve “güvenlik açığı ciddiyeti ve fiili iş etkisine dayanarak belirleneceğini” söyledi. OnePlus’un hata bildirimi politikası hakkında daha fazla bilgi edinmek web sayfasını inceleyebilirsiniz.

OnePlus ayrıca, en iyi güvenlik araştırmacılarından ve uzmanlarından fikir edinmek için HackerOne hata ödül platformu ile ortaklığını da duyurdu. OnePlus, bu işbirliğinin pilot programının 2020’de başlayacağını ve seçkin araştırmacıları sistemlerini potansiyel tehditlere karşı test etmeye davet edeceğini söyledi.

1 yorum
  1. Derbest diyor

    Oneplus çok iyi telefon üretiyor ama güvenlik açıklar çok olduğu içinmi bu ödülü veriyor yoksa kendine çok güvendiği içinmi bilemedim 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.