Magisk Manager Nedir? Magisk Manager APK İndir

magisk manager nedir apk indir
1

Magisk Manager, adından da anlaşılacağı gibi Magisk’i yönetmek için bir uygulamadır. Ama Magisk Manager nedir? Sorusuna verilecek en iyi cevap;  Magisk’in şu anda Chainfire’ın SuperSU’suna en iyi alternatif olduğudur. XDA geliştiricisi topjohnwu tarafından geliştirilen Magisk, aslında bazı yönlerden SuperSU’dan çok daha iyidir. Özel ROM geliştiricilerinin varsayılan tercihi haline gelmesine şaşmamalı. Yalnızca belirli uygulamalar için kök izinleri veren veya reddeden SuperSU’nun aksine, Magisk bir uygulamadan kökü tamamen gizleyebilir. Yani, köklü cihazınızda çalışamayacağınız bankacılık uygulaması veya Pokemon GO, Magisk’e sahipseniz çalışabilir.

Magisk Manager, sistem bölümünüzü hiçbir şekilde değiştirmediği için sistemsiz çalışır. Bu, kök kaybetmeden resmi OTA güncellemelerini hala yükleyebileceğiniz anlamına gelir. Köklendirme yöntemi, Android için açık kaynaklı bir köklendirme çözümü olan phh’nin SuperUser’ına dayanır. Ancak köklendirme, Magisk’in yapabileceği tek şey değildir.

Magisk nedir?

Magisk’ten ne zaman bahsedilse, “sistemsiz kök” kelimesi görünmeye mahkumdur. Bunun nedeni, Magisk’in cihazınızı sistemsiz hale getirmesidir. Daha basit bir ifadeyle, cihazın bir değişiklik olduğunu bilmesine izin vermeden sistemi değiştirebileceği anlamına gelir. Ayrıca, Magisk, sistem bölümünü gerçekten değiştirmek yerine, önyükleme bölümündeki tüm değişiklikleri çok akıllıca yapar. Sonuç olarak, ne Google ne de cihazınız sistemin tahrif edildiğine dair herhangi bir fikre sahip değildir.

SafetyNet nedir?

Güvenliği daha da sıkılaştırmak için Google, “SafetyNet” adlı bir aracı kullanıma sundu. Rolü basitti – sistem bölümünde herhangi bir değişiklik olup olmadığını kontrol etmek. Sistemin tahrif edildiği tespit edilirse, o uygulamayı tanımlayacak ve işlevlerini durduracaktır.

Magisk ve SuperSu

Magisk öne çıkmadan önce, başından beri SuperSu piyasanın en iyisiydi. Neredeyse herkesin cihazını rootlamak için kullandığı tek uygulamaydı. Ancak Google, SafetyNet’i uyguladığında, parlaklığını kaybetmeye başladı. Sonuç olarak, insanlar alternatifler aramaya başladı ve dolayısıyla Magisk doğdu. Peki SuperSu ile ilgili sorun tam olarak neydi? Eskiden böyle çalışıyordu.

SuperSu, önyükleme bölümünü değiştirmek yerine her zaman doğrudan sistem bölümünde değişiklikler yaptı. Google SafetyNet özelliğini tanıtana kadar “sistemsiz” yerine “sistem” şeklinde çalışmak iyi ve iyiydi.

Daha önce de belirtildiği gibi, SafetyNet, sistem bölümündeki değişiklikleri kontrol eder ve bu tür değişikliklerden yararlanan tüm uygulamaları engeller. Tüm köklü uygulamalar SuperSu’dan (sisteme müdahale etmekten sorumlu olan) kök iznini kullandığından, bu nedenle tüm bu uygulamalar artık bu cihazlarda çalışamaz. En yaygın uygulamalar arasında Google Pay, Pokemon Go ve bazı bankacılık uygulaması vardı.

Bunun nedeni, sistem dosyalarında veya sistem bölümünde herhangi bir değişiklik yapmamasıdır. Yaptığı tek değişiklik önyükleme bölümüydü (bu yüzden sistemsiz kök yöntemi olarak adlandırılıyor). Bu nedenle SafetyNet’in gözünden kaçmayı başardı. Bu, en şaşırtıcı özelliklerinden biri olan Magisk Hide’ın doğmasına yol açtı.

Magisk Manager APK İndirme

Magisk Manager APK İndirme işleminin  birkaç farklı yolu vardır. Köklü bir cihazda SafetyNet’i geçirmek istiyorsanız, SuperSU’dan Magisk SU’ya geçebilirsiniz.Magisk Disk Manager’i en verimli şekilde kullanmak istiyorsanız TWRP programı ile birlikte, rootsuz bir telefona kurarak yeni bir başlangıç ​​yapılması telefonunuzu daha etkin olarak kullanmanızı sağlar.

Bu yöntemi tercih etmemizin ana sebebi en temiz yöntem olmasıdır. Eski kök ikili dosyalarını kaldırmanıza gerek yok, sadece Magisk ZIP dosyasını açın ve gitmeniz iyi olur. Bunu yaparken, telefonunuzu gerçekten rootlayacak ve Magisk’i tek seferde kuracaksınız, ayrıca SafetyNet’in CTS Profili kontrolünü bu şekilde geçme olasılığınız çok daha yüksektir.

Adım 1: TWRP’yi kurun

Bu yöntem, Magisk ZIP’i TWRP’de yanıp sönerek çalışır, bu nedenle başlamadan önce özel kurtarmayı yüklemeniz gerekir. Magisk’in kendisi gibi, TWRP’yi kurmanın birden fazla yolu vardır. Köklü iseniz, bu yöntemi kullanabilirsiniz, ancak işiniz bittikten sonra SuperSU’da tam bir kök kaldırma işlemi yapmanız gerekeceğini unutmayın.

Telefonunuzun bir Fastboot arayüzü yoksa, TWRP’yi kurma talimatları değişiklik gösterir. Bu yöntemlerin birçoğunu, size TWRP yazımızda

Adım 2: Magisk Manager’ı Kurun

TWRP’yi başarıyla yükledikten sonra, Android’e önyükleyin ve Magisk Manager uygulamasını yükleyin. Bu, kök erişimi ve Magisk modüllerini yükleme yeteneği sağlayan Magisk çerçevesi değildir. Bu sadece Magisk çerçevesini indirmek ve güncellemek ve modülleri yönetmek için kullanılan bir uygulamadır.

Magisk Manager uygulaması artık Play Store’dan indirebileceğiniz bir uygulama değildir. Bu nedenle onu yüklemek için “Bilinmeyen Kaynaklar” ı etkinleştirmeniz gerekir. Her nereden indiriyor olursanız olun her zaman  en yeni sürümü indirin, ardından tamamlandığında APK’yi başlatmak için İndirme tamamlandı bildirimine dokunun. Son olarak, sorulduğunda “Kur” a basın.

Adım 3: Magisk ZIP dosyasını indirin

Ardından, Magisk Manager uygulamasını açın. Magisk çerçevesini kurmak isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere alacaksınız. Burada “Yükle” ye dokunun, ardından sonraki açılır pencerede “Yalnızca Zip İndir” seçeneğine tıklayın. Uygulamanın ana menüsünün altında dosyanın indirildiğini belirten bir mesaj görene kadar bekleyin.

Adım 4: TWRP’de Flash Magisk

Telefonunuzu kurtarma moduna getirin, ardından TWRP’nin ana menüsünde “Yükle” düğmesine dokunun. Oradan, cihazınızın İndirme klasörüne gidin, ardından Magisk ZIP’i seçin. Bundan sonra, Magisk’i yüklemek için ekranın altındaki kaydırıcıyı kaydırın ve ardından “Sistemi Yeniden Başlat” a dokunun.

Adım 5: Kök ve SafetyNet Durumunu Doğrulayın

Ardından devam edin ve Magisk Manager uygulamasını açın. Her şey sorunsuz giderse, ekranın üst kısmında yanında yeşil bir onay işaretiyle birlikte “MAGISKSU (topjohnwu)” yazan bir mesaj görürsünüz. Bu, telefonunuzun artık resmi olarak köklendiği ve Magisk ile yapıldığı için sistemsiz bir kök olduğu anlamına gelir.

Bunun yanı sıra, Magisk’in temel avantajı, SafetyNet’i açmadan kök sahibi olabilmenizdir. Telefonunuzun hala Google’ın SafetyNet kontrolünü geçtiğini doğrulamak için ekranın üst kısmına doğru ilgili düğmeye basın. Bu test çalıştırıldıktan sonra fazladan iki yeşil onay işareti görürseniz, hazırsınız demektir.

Telefonunuz bu noktada SafetyNet testini geçmek istemiyor gibi görünüyorsa, bunun nedeni muhtemelen önceki bir kök yönteminden veya sistem modundan kalan değiştirilmiş dosyalar olabilir. Düzeltmek için biraz sorun giderme yapmanız gerekebilir.

Magisk Manager İndir

Magisk Manager İndir, cihazınızı bir dizi değişikliğe açar. Kök, kurabileceğiniz birçok modülden sadece biridir. “Modül”, kolay özelleştirme ve tamir etmeye izin veren kurulabilir bir değişikliktir. Xposed Framework’ü duyduysanız, bu benzer bir kavramdır. Bu modüller, reklam engelleyiciler, emoji değiştirmeleri, CameraAPI2 etkinleştirici ve çok daha fazlasını içerir. Android cihazınızın işlevselliğini artırabilen kullanışlı modlardır. Tonlarca kullanışlı modül burada, XDA’da ve Magisk Manager uygulamasında bulunabilir. Modülleri, açılır menüden Yönetici uygulamasında bulabilirsiniz.

Sürekli Güncelleniyor

Magisk’in popülaritesinin bu kadar hızlı yükselmesine yardımcı olan şeylerden biri tutarlı güncellemelerdi. SuperSU güncellemeleri, 2015’te satıldığından ve içerik oluşturucu emekli olduğundan bu yana tutarlı olarak görünmediği çoğu kişi tarafından eleştirilmiştir.  Magisk ise sürekli güncellenmektedir. Google, zaman zaman SafetyNet geçici çözümlerini etkileyen bir güncelleme yayınlamaktadır. Tutarlı güncellemeler, bu aracı bu kadar harika yapan şeyin hayati bir parçasıdır.

Magisk Manager Nedir?

Magisk modülleri

Magisk Manager, Xposed Installer gibi bir indirme bölümüne sahiptir. Buna yan gezinme menüsünden erişilebilir. İndirme bölümü, buradan kurulabilen tüm mevcut Magisk modüllerini listeler.

 • Busybox-Magisk-1.25.zip – Cihazınızın mimarisine göre BusyBox’ı yükler. (X86 / ARM / ARM64)
 • Mount-Magisk.zip – Magisk.img dosyasını, bir modül veya komut dosyasının bir önyükleme döngüsüne neden olması durumunda düzenlenmesine izin vermek için / magisk’e bağlar.
 • Ad-block-Magisk.zip – Sistemsiz olarak Ad-block kurar.
 • V4A-Magisk-Dark.zip – Sistemsiz bir Viper4Android yükleyici. Ayrıca V4A sürücülerini kurar.
 • V4A-Magisk-Light.zip – Hafif temalar Viper4Android uygulaması.
 • zip – Google Asistan entegrasyonuna izin veren cihazın köküne Action Launcher’ı yükler.
 • zip – Piksel Başlatıcı’yı, Google Asistan entegrasyonuna izin veren cihazın köküne yükler.
 • Bu modülleri yüklemek için sadece kurtarma işlemine önyükleyin ve Magisk’i kurduğunuz gibi flaşlayın.

Magisk Manager Nasıl Kaldırılır?

Magisk Manager Android cihazınızdan kaldırmanın ilk ve en kolay yolu, onu Magisk yöneticisi uygulamasından kaldırmanızdır.

 • İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun, ardından uygulama ekranından Magisk Manager’ı açın. Ana ekranın altındaki “kaldır” düğmesine dokunun.
 • “Stoğu geri yükleme”, “kaldırma işlemini tamamlama” veya prosedürü iptal etme seçenekleriyle karşılanacaksınız. Magisk’i ve tüm modülleri kaldırmak için “kaldırmayı tamamla” ya dokunun.
 • Bundan sonra, Magisk Manager, Magisk’i telefonunuzdan kaldırmak ve cihazınızın orijinal donanım yazılımını geri yüklemek için gerekli komut dosyalarını indirip çalıştıracaktır. İşlemin tamamlanmasını bekleyin ve bitirdiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.