Samsung Galaxy A2 Core Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

galaxy a2 core ekran görüntüsü nasıl alınır
0

Önemli bilgileri kaydetmek için telefonumuzun ekran görüntüsü almak fazlası ile yeterli oluyor. Bu yazımızda Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un telefon modellerinden birisi olan Galaxy A2 Core modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır bunu sizler için açıklayacağız.

Samsung Galaxy A2 Core modelinde ekran görüntüsü almak genel olarak oldukça basit. Bu işlem için ise iki farklı yöntem kullanılıyor.

Samsung Galaxy A2 Core Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşu ile Ekran Görüntüsü Alma

1- Samsung Galaxy A2 Core telefonunuzda ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana geliniz.

2- Samsung Galaxy A2 Core telefonunuzun güç (açma-kapama) tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basarak birkaç saniye basılı tutun. Ekranda beliren animasyon ekran görüntüsünü başarı ile aldığınızı göstermektedir.

3- Ekran görüntüsünü bulmak ve kullanmak için ise telefonunuzun galeri uygulamasındaki “screenshots” klasörüne gidiniz. Aldığınız ekran görüntüsünü screenshots klasörü içerisinde bulacaksınız.

Elinizi Ekranda Kaydırarak Ekran Görüntüsü Alma

ekran goruntusu - Samsung Galaxy A2 Core Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gelin.

2- Elinizin yan kısmını ekranın bir köşesine yerleştirin ve diğer köşeye doğru kaydırın.

3- Ekran görüntüsü alma animasyonu geldiyse ekran görüntüsünü başarı ile almışsınız demektir.

Not: Ayarlar>Gelişmiş Özellikler>Ekranı Yakalamak İçin Elinizin Kenarı İle Kaydırın seçeneği aktif değilse bu yöntem işe yaramamakta.

Samsung Galaxy A2 Core ile aldığınız ekran görüntüsünü paylaşabilir, başka bir teknolojik alete atabilir veya telefonunuzda saklayabilirsiniz. Farklı bir telefonda nasıl ekran görüntüsü alındığını öğrenmek istiyorsanız yorum yazarak bize bildirebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.