LG ve ZTE, Corona Virüsü Nedeniyle Mobil Dünya Kongresi’ne Katılmayacak

zte mobil dunya kongresi
0

Corona virüsü salgını şuana kadar Çin’deki birçok üretim tesisini etkiledi, hastalıktan etkilenen insanların sayısı dünya genelinde artmaya devam ettikçe mobil teknoloji alanında da gelişmeler artık daha da yavaşlayacak gibi.

Başlıkta belirttiğimiz gibi hem LG hemde ZTE bu ayın sonunda İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleşecek olan ve bu alanda en büyük yapılanma olan Mobil Dünya Kongresi’ne bu sene katılamayacaklarını açıkladı.

ZTE sözcüsü, MWC (Mobil dünya kongresi) basın toplantısını iptal ettiğini, virüs salgınının ikincil etkilerinin yanı sıra seyahat ve vize gecikmeleriyle ilgili sorunlar olduğunu doğruladı.

Öte yandan LG, çalışanlarının, ortaklarının ve müşterilerinin sağlığı göz önünde bulundurularak “MWC 2020’ye katılmaktan vazgeçmeye” karar verildiğini açıklayan bir açıklama yaptı . Şirkete göre, kararın LG çalışanının uluslararası seyahatlere çıktığında virüs kapma risklerini ortadan kaldırmak amacıyla yapıldığını belirtti. Mobil Dünya Kongresi’ne katılmasa da LG’nin yakın zamanda kendi tanıtım etkinliğini düzenleyeceğinden de emin olabiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.