Huawei, HarmonyOS 2.0’ı Duyurdu

harmonyos
0

Çinli teknoloji Huawei’nin ABD ile arasında yaşanan gelişimler sonrasında çalışmalarını hızlandırdığı işletim sistemi HarmonyOS’un yeni sürümü HarmonyOS 2.0 duyuruldu. İşletim sisteminin yeni versiyonunda uyarlanabilir kullanıcı arayüzü ve daha çok güvenlik tarzında bir takım iyileştirmeler bulunuyor.

HarmonyOS 2.0 Duyuruldu

Huawei yaptığı açıklama ile birlikte Harmony OS 2.0 SDK’yı bugün itibari ile geliştiricilerin erişimine açtı. HarmonyOS 2.0 SDK şu an için sadece akıllı saat, TV gibi ürünleri destekleyecek. Huawei açıklamasının devamında akıllı telefonlara olan desteğin ise aralık ayı itibari ile geleceğini belirtti.

Huawei konferans esnasında ayrıca HarmonyOS’un açık kaynak versiyonu olan OpenHarmony projesini de tanıttı. Huawei yaptığı açıklama ile OpenHarmony, şu anlık sadece 128 KB ve 128 MB RAM’e sahip cihazlar tarafından desteklenecek. Bu sınır 2021 Nisan’da 4 GB olacak ve Ekim 2021’de ise komple kalkacak. Huawei, Harmony OS 2.0 ile birlikte her cihaza uyarlanabilir kullanıcı arayüzüi daha iyi çalışan yapay zeka ve gelişmiş güvenlik önlemlerinin geldiğini belirtti. Ayrıca bir süredir üzerinde çalışılan çoklu ekran kullanımına dair birkaç örnek de gösterildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.