2019’da Cep Telefonları Nasıl Gelişti ?

katlanabilir telefonlar 2019
0

Onlarca marka her yıl amiral gemisi telefonlarını tanıtıyor ve bizlerde onları kullanıyoruz yeri geliyor eleştiriyor yeri geliyor tadını çıkartıyoruz. Eğer sizlerde teknoloji meraklısı iseniz zaten gelişmeleri az çok takip ediyor olmalısınız. Apple iPhone 11 serisi için bazıları çok sıkıcı desede bazıları vavv inanılmaz telefon diyebiliyor. 2019’da cep telefonları nasıl gelişti ve nasıl yenilikler geldi bu yazımızda sizler için bunları listeledi.

2019 Akıllı Telefonların Yılı Oldu

2019’da muhteşem cep telefonu modelleri, ekranlar, hızlı internet bağlantısı, oldukça şaşırtıcı kameralar, dijital cüzdanlar ve hepsi ceplerimize uyan akıl almaz biyometrik güvenlik özelliklerine sahip süper güçlü cihazlar gördük. 2019 akıllı telefonlar için oldukça şaşırtıcı bir yıl oldu.

2019’da Cep Telefonlarının Gördüğü 5 Yenilik;

Gerçek katlanabilir ekranlı telefonları gördük ve kullanma fırsatı bulduk.

katlanabilir telefonlar 2019 - 2019'da Cep Telefonları Nasıl Gelişti ?

Şuan için oldukça pahalı olmasına rağmen 2019 yılında katlanabilir ekrana sahip telefonlar satışa çıktı. 2020 yılında çok daha fazla yayılması bekleniyor.

Donanımlar İnanılmaz Gelişti

2019 oyuncu telefonlari - 2019'da Cep Telefonları Nasıl Gelişti ?

Snapdragon 855’e sahip telefonlar birçok markanın Android telefonunu güçlendirdi ve amiral gemisi telefonlarında dahi bu yonga seti kullanıldı. Hızlı, enerji sarfiyatı düşük ve sorunsuz bu işlemcilerle cep telefonları adeta roket gibi oldu. Yine ekran yenileme hızlarında da 2019’da çok iyi telefonlar gördül 120 Hz’e ulaşan bu telefonlar oyuncular için çok önemliydi.

Cep Telefonu Kameraları Artık Çok Daha İyi

cep telefonu kameralari 2019 - 2019'da Cep Telefonları Nasıl Gelişti ?

Evet, akıllı telefon kameraları son 3 yıldır oldukça harika. Ama bu yıl, sadece küçük ayarlamalar yapılmadı, aynı zamanda ana kamera özelliği olarak üçlü kamera modülünü kavuştuk hatta 4’lü ve 5’li telefonlar dahi gördük.

Bu nedenle, mükemmel yakınlaştırma yapabilen optik zoom’larımız, ultra geniş açılı fotoğraf çekebilen telefonlarımız oldu. Gece çekimlerindeki gelişmelerle de gerçekten artık karanlıkta dahi etkileyici fotoğraflar çekmeye başladık.

Uzun Pil Ömrü Artık bir Endüstri Standardı

2019 cep telefonlari pil omru - 2019'da Cep Telefonları Nasıl Gelişti ?

Kullanıcılar yıllarca daha iyi pil kapasitesi sunan telefonlar bekledi 2019’da bu bir nevi gerçekleşti artık normal kullanımda 2 güne kadr giden şarj süreleri kullanıcıları memnun etmeye yetti. Yine 5000 mAh 6000 mAh kapasiteli pillere sahip akıllı telefonlara bu yıl kavuştuk.

2019’da Cep Telefonu Fiyatları Düşmeye Başladı

2019 cep telefonu fiyatlari - 2019'da Cep Telefonları Nasıl Gelişti ?

2017 ve 2018 yılındaki cep telefonu fiyatları birçok kişiyi endişelendirmişti. Akıllı telefon fiyatları sürekli yükselişteydi ve bunun sonu yok gibi gözüküyordu. 2019 yılında ise üreticiler daha uygun fiyatlara amiral gemisi telefonlarını tanıtmaya başladı.

Artan kullanım ve uygun fiyatlarla birlikte birçok cep telefonu üreticisi milyonlarca cihaz satışı hedefini gerçekleştirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.