Oyunculara Özel Telefon: Realme X50 Pro Player

Huawei Enjoy Z 5G
0

Realme, bundan birkaç ay önce tanıttığı X50 Pro modelinin ardından X50 serisine bugün yeni bir üye daha ekledi. X50 Pro Player olarak adlandırılan bu yeni model X50 Pro’ya göre çok daha iyi soğutma için ekstra grafit levhalara sahip.

Realme X50 Pro Player 2 - Oyunculara Özel Telefon: Realme X50 Pro Player

HyperBoost 3.0

Amiral gemisi telefonlarda gördüğümüz pekçok özelliğe sahip olan Realme X50 Pro Player, 5G bağlantı için Snapdragon 865 yonga seti, 90 Hz yenileme hızına sahip 6.44 inç AMOLED ekran, LPDDR5 RAM ve UFS 3.0 hızlı depolamaya sahip. HyperBoost 3.0 ile gelen telefon bu teknoloji ile oyun deneyimini arttırarak tüm belleği, işlemciyi ve pil gücünü en optimum şekilde kullanıyor. Tüm bunların yanı sıra oyun sırasında arkaplanda çalışan konum hizmetlerini engelleyerek gereksiz bildirimler ve arkaplanda çalışan uygulamalarında önüne geçilmiş oluyor.

65W Hızlı Şarj

4000 mAh pil ile gelen X50 Pro Player, 35 dakika içerisinde 65W hızlı şarj teknolojisini kullanarak tamamen şarj olabiliyor ve Realme CMO’su Xu Qi Chase sadece 3 dakikalık şarj ile 1 saatlik arama yapacak kadar şarja sahip olabileceğinizi belirtiyor.

Huawei Enjoy Z 5G - Oyunculara Özel Telefon: Realme X50 Pro Player

Isı Dağıtımı

HyperBoost 3.0 ayrıca sıfır gecikme için WiFi’den LTE ve 5G arasında otomatik geçiş yapabiliyor ve bu sayede çevrimiçi oyun performansında düşüş yaşatmıyor. Realme CMO’su ayrıca X50 Pro Player’ın soğutma yeteneklerininde geliştirildiğini belirtti. Isıyı dağıtma ve en iyi oyun deneyimi için pil ve arka panel arasına grafik levhalar eklendiğini bu sayede pildeki ısının kasaya yansımadığını ve donanımlarında pildeki ısıdan etkilemediğini belirtti.

Realme X50 Pro Player 3 - Oyunculara Özel Telefon: Realme X50 Pro Player

Kamera Fiyata Göre Şekillenmiş

Fiyatı arttırmaması ve en iyi oyun deneyimi için X50 Pro’ya göre X50 Pro Player’da bazı özellikler kırpılmış bunların en başında ana kamera bulunuyor. X50 Pro’da 64 MP ana kamera bulunurken Player versiyonunda 48 MP modül var ve telefoto bu modeldebulunmuyor. Ön tarafta X50 Pro’da 32 MP + 8 MP ultra geniş kamera bulunurken Player versiyonunda 16 MP + 2 MP derinlik sensörüne yer verilmiş.

X50 Pro Player Fiyatı

Gümüş ve Siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunan X50 Pro Player 128 GB depolama alanına sahip ve üç farklı RAM seçeneği bulunuyor.

Çin’deki satış fiyatları şu şekilde; 6 GB RAM – 128 GB Depolama: 350 Euro, 8 GB RAM 128 GB Depolama: 385 Euro, 12 GB RAM 128 GB Depolama: 425 Euro. Ön spariş ise 1 Haziran itibariyle açılacak. Türkiye’deki mobil oyun meraklısınında bir hayli fazla olması sebebiyle muhtemelen ülkemizde de ilerleyen zamanda satışa sunulabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.