Xiaomi Redmi 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Xiaomi Redmi 5 Plus ekran görüntüsü nasıl alınır
0

Önemli bilgileri kaydetmek için telefonumuzun ekran görüntüsü almak fazlası ile yeterli oluyor. Bu yazımızda ise Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin sevilen telefon modellerinden birisi olan Xiaomi Redmi 5 modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır bunu sizler için açıklayacağız.

Xiaomi Redmi 5 modelinde ekran görüntüsü almak genel olarak oldukça basit. Bu işlem için ise iki farklı yöntem kullanılıyor.

Xiaomi Redmi 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşu ile Ekran Görüntüsü Alma

1- Xiaomi Redmi 5 telefonunuzun ekranında ekran görüntüsü almak istediğiniz yere gelin.

2- Xiaomi Redmi 5’inizde güç (açma-kapama) tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basarak birkaç saniye basılı tutun. Ekranda animasyon belirdiği zaman ekran görüntüsünü başarı ile aldınız demektir.

3- Ekran görüntüsünü bulmak ve kullanmak için ise telefonunuzun galeri uygulamasındaki “screenshots” klasörüne gidiniz. Aldığınız ekran görüntüsünü screenshots klasörü içerisinde bulacaksınız.

Üç Parmağınızı Ekranda Kaydırarak Ekran Görüntüsü Alma

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gelin.

2- Üç Parmağınızı ekranın üstüne yerleştirin ve aşağı doğru kaydırın.

3- Ekran görüntüsü alma animasyonu geldiyse ekran görüntüsünü başarı ile almışsınız demektir. Ekran görüntüsünü galerinizin “screenshots” klasöründe bulabilirsiniz.

Not: Ayarlar bölümünden Ayarlar > Düğme ve hareket kısayolları > Ekran görüntüsü al > Üç Parmakla Kaydırma Hareketi seçeneği aktif değilse bu yöntem işe yaramamaktadır bu yüzden kontrol etmenizi öneririz.

Xiaomi Redmi 5 ile aldığınız ekran görüntüsünü paylaşabilir, başka bir teknolojik alete atabilir veya telefonunuzda saklayabilirsiniz. Farklı bir telefonda nasıl ekran görüntüsü alındığını öğrenmek istiyorsanız yorum yazarak bize bildirebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.