Samsung Galaxy S4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

s4 ekran goruntusu nasıl alınır
0

Telefonlar günümüzün gelişen teknolojisi ve günlük hayatımızın her alanına işlemiş durumdalar. Telefonunuzun ekranında çıkan önemli bilgileri kaydetmenin en kolay çözümü ise ekran görüntüsü almak veya diğer ismi ile ss / screenshot yakalamaktan geçiyor. Samsung’un sevilen eski amiral gemisi telefonlarından olan Galaxy S4 ve S4 mini modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır bunu sizler için açıklayacağız.

Samsung Galaxy S4  modelinde ekran görüntüsü almak genel olarak oldukça basit. Bu işlem için ise iki farklı yöntem kullanılıyor.

Samsung Galaxy S4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşu ile Ekran Görüntüsü Alma

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana geliniz.

2- Telefonun güç (açma-kapama) tuşu ve ana menü tuşuna aynı anda basarak birkaç saniye basılı tutun. Ekranda beliren animasyon ekran görüntüsünü başarı ile aldığınızı göstermektedir.

3- Ekran görüntüsünü bulmak ve kullanmak için ise telefonunuzun galeri uygulamasındaki “screenshots” klasörüne gidiniz. Aldığınız ekran görüntüsünü screenshots klasörü içerisinde bulacaksınız.

Elinizi Ekranda Kaydırarak Ekran Görüntüsü Alma

ekran goruntusu - Samsung Galaxy S4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gelin.

2- Elinizin yan kısmını ekranın bir köşesine yerleştirin ve diğer köşeye doğru kaydırın.

3- Ekran görüntüsü alma animasyonu geldiyse ekran görüntüsünü başarı ile almışsınız demektir.

Not: Bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar>Hareketler ve İşaretler>Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın seçeneği aktif değilse aktif etmeniz gerekmekte.

Aldığınız ekran görüntüsünü paylaşabilir, başka bir teknolojik alete atabilir veya telefonunuzda saklayabilirsiniz. Farklı bir telefonda nasıl ekran görüntüsü alındığını öğrenmek istiyorsanız yorum yazarak bize bildirebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.