Samsung Galaxy A9 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

galaxy a9 ekran görüntüsü nasıl alınır
0

2010’dan bu yana akıllı telefon sektörü durmadan gelişirken kullandığımız telefonların ekranında anlık olarak çıkan önemli bilgileri kaydetmenin en kolay çözümü ise telefonumuzun ekran görüntüsü almak veya diğer ismi ile ss / screenshot yakalamaktan geçiyor. Akıllı telefon piyasasının en çok telefon satan firmalarından birisi olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un sevilen telefonlarından birisi olan Galaxy A9 modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır bunu sizler için açıklayacağız.

Samsung Galaxy A9 modelinde ekran görüntüsü almak genel olarak oldukça basit. Bu işlem için ise iki farklı yöntem kullanılıyor.

Samsung Galaxy A9 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşu ile Ekran Görüntüsü Alma

1- Samsung Galaxy A9 telefonunuzda ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana geliniz.

2- Samsung Galaxy A9 telefonunuzun güç (açma-kapama) tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basarak birkaç saniye basılı tutun. Ekranda beliren animasyon ekran görüntüsünü başarı ile aldığınızı göstermektedir.

3- Ekran görüntüsünü bulmak ve kullanmak için ise telefonunuzun galeri uygulamasındaki “screenshots” klasörüne gidiniz. Aldığınız ekran görüntüsünü screenshots klasörü içerisinde bulacaksınız.

Elinizi Ekranda Kaydırarak Ekran Görüntüsü Alma

ekran goruntusu - Samsung Galaxy A9 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gelin.

2- Elinizin yan kısmını ekranın bir köşesine yerleştirin ve diğer köşeye doğru kaydırın.

3- Ekran görüntüsü alma animasyonu geldiyse ekran görüntüsünü başarı ile almışsınız demektir.

Not: Ayarlar>Gelişmiş Özellikler>Ekranı Yakalamak İçin Elinizin Kenarı İle Kaydırın seçeneği aktif değilse bu yöntem işe yaramamakta.

Samsung Galaxy A9 ile aldığınız ekran görüntüsünü paylaşabilir, başka bir teknolojik alete atabilir veya telefonunuzda saklayabilirsiniz. Farklı bir telefonda nasıl ekran görüntüsü alındığını öğrenmek istiyorsanız yorum yazarak bize bildirebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.