Oppo, Kablolu 125W Koblosuz 65W Hızlı Şarjı Tanıttı

125w hızlı şarj scaled
0

Çinli telefon üreticisi Vivo’nun alt markası IQOO 120 W hızlı şarj teknolojisini 2 gün önce tanıttı. Ardından bugün Oppo, 125 W hızlı şarj teknolojisini düzenlediği etkinlik ile birlikte tanıttı. Etkinlikte ayrıca  65W AirVOOC kablosuz şarj, 50W mini SuperVOOC ve 110W mini hızlı şarj cihazları da Oppo tarafından tanıtıldı.

Oppo 125 W hızlı şarj cihazını tanıttı

Oppo yaptığı açıklamada 125 W hızlı şarj teknolojisinin 4000 mAh bir bataryayı 5 dakikalık bir sürede yüzde 41’e, 20 dakikalık bir sürede ise yüzde yüze kadar doldurabildiğini belirtti.. Çoğu telefonun sahip olduğu kablolu hızlı şarj desteğinden daha hızlı şarj desteği sunan 65W AirVOOC kablosuz şarj cihazı ise 4000 mAh bir bataryayı 30 dakikada sıfırdan yüze kadar doldurabiliyor.

Oppo, SuperVOOC ve VOOC hızlı şarj protokolleri ile uyumlu şarj cihazının 65W PD ve 125W PPS dahil genel protokollerini desteklediğini belirtiyor. Ayrıca 65W AirVOOC kablosuz şarj cihazı ısı artışının önüne geçmek için yarı iletken soğutucuya sahip. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şarj Teknolojileri Baş Mühendisi Jeff Zhang, “Dünya genelinde 5G’nin hızlandırılması ile yüksek güç tüketen uygulamaların artması, akıllı telefonların pil ömrünü etkilerken kullanıcıların şarj etme deneyimine de yeni zorluklar getiriyor, 2014 yılında VOOC hızlı şarj teknolojisinin duyurulmasından bu yana OPPO, hızlı şarjın geliştirilmesine öncülük ediyor. Şimdi ise kullanıcılara güvenli, verimli ve kullanışlı ultra hızlı şarj deneyimi sunmak için, yüksek güce sahip, kablosuz kullanım sunan ve ultra küçük şarj teknolojileri alanındaki uzmanlığımızı ve sağladığımız avantajlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.