OPPO 125 W Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıtacak

oppo
0

Oppo, bugün paylaştığı bir tivit ile birlikte 125 W hızlı şarj teknolojisini 15 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecek etkinlik ile duyuracaklarını açıkladı. Yeni teknolojiyle birlikte 4000 mAh bir batarya 10 dakika içerisinde 0’dan tam dolu hale gelebilecek.

Oppo’dan 125 W Hızlı Şarj

Oppo hızlı şarj teknolojisine en çok önem veren firmalardan birisi. Oppo geçtiğimiz eylül ayında 4000 mAh bataryayı 30 dakikada tam doldurabilen 65 W SuperVOOC 2.0 isimli hızlı şarj teknolojisini tanıtmıştı. Oppo, bu teknolojiyi Oppo Reno Ace ile birlikte tüketicilerin kullanımına sunmuştu. Günümüzde akıllı telefonlarında kullanılan en hızlı şarj teknolojisi 65 W SuperVOOC 2.0 durumunda. Buna rağmen Oppo neredeyse 3 kat daha hızlı şarj etmeye yarayacak yeni şarj teknolojisi ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde, Oppo’nun 80 W hızlı şarj üzerinde çalıştığı iddia edilirken, Oppo yaptığı Twitter paylaşımı ile 80 W değil 125 W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Oppo tivitte ayrıca bu teknolojiyi 15 Temmuz günü tanıtacaklarını açıkladı. 125 W hızlı şarj teknolojisinin akıllı telefon bataryasını nasıl etkileyeceğini çok kestirmek mümkün değil. Fakat bu teknoloji 4000 mAh bataryayı 10 dakikada sıfırdan tam dolu hale getirebilecek. Oppo’nun 15 Temmuz’daki lansmandan sonra duyuracağı yeni telefonu Oppo Reno Ace, ilk 100 W üstü hızlı şarj teknolojisine sahip telefon modeli olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.