Huawei P Smart Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Huawei P smart Pro inceleme 14
1

Farklı çalışma tiplerinize ve ekranlarınızaı göre Huawei P Smart Pro akıllı cep telefonunuzda ekran görüntüsü almanın çeşitli alternatifleri bulunmakta. Alınan ekran görüntüleri birçok üreticide olduğu gibi direk galerinize kaydolmaktadır. Şimdi sizlere geçtiğimiz haftalarda incelemesini yaptığımız Huawei P Smart Pro model telefonda ekran görüntüsü nasıl alınır 3 farklı şekilde anlatalım.

Yan düğmeleri kullanma

Huawei P Smart Pro Ekran Gorunutusu Alma 1 - Huawei P Smart Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Yukarıda ki resimde de gördğünüz şekilde Ses Kısma ve Güç düğmesine birlikte basılı tutun sistem otomatik olarak ekranı yakalayıp kaydedecektir. Kilit ekranı da dahil olmak üzere Huawei telefonunuzda bu yöntemle kolayca ekran görüntüsü / screeenshot alabilirsiniz.

Üst çubuğu kullanma

Ekran görüntüsünü yakalamak için telefonun ana ekranındaki üst çubuğu aşağı doğru sürükleyin ve ekran görüntüsü seçeneğine basın.

Google Asistan kullanma

Telefonunuzda yer alan sesli komut asistanlarına take a screenshot diyebilir veya Türkçe alıgılayabiliyorsa Ekran Görüntüsü Al diyerek işlemi tamamlayabilirisiniz. Ben bu noktada Google Asistan uygulamasını tavsiye etmekteyim.

1 yorum
  1. arif diyor

    4k olmamasına şaşırdım olsada çok kullanmıyorum ama belirttiğiniz gibi amerikan çipleri yazılımları kullanamamak huawei’i yıpratacak gibi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.