ASUS ROG Phone III / 3 – Snapdragon 865 Plus ve 5G Desteği ile Gelecek

asus rog phone 3
0

Bazı yeni söylentilere göre ASUS, oyun odaklı ROG Telefon serisinin üçüncü neslini 2020’nin 3. çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Firmanın geçen sene tanıttığı ROG Phone II’nin piyasaya sürülmesi tarihini baz aldığımızda bu söylendi gerçek olabilir. Ancak, koronavirüs salgınından dolayı Asus, ROG Phone III’ün duyurulmasını ve piyasaya çıkmasını kesinlikle geri çekebilir.

Söylentilere göre ASUS ROG Phone III Snapdragon 865 Plus yonga setine sahip olacak. Ne yazık ki, ROG Phone III hakkında çok az şey biliyoruz, ancak ROG’nun oyun odaklı bir telefon olmasından dolayı ROG Phone II’nin daha da gelişmiş versiyonu olacağından eminiz.

ROG Phone 3 günümüzdeki birçok amiral gemisi telefonda bulunan Snapdragon 865 yonga seti yerine Snapdragon 865 Plus ile gelecek.

Bu iki yonga setinin arasındaki farklara baktığımız da 855 Plus İşlemci ve GPU anlamında %4 daha fazla performans sağlıyor. Ancak kullanıcının bu hızı farketmezsi oldukça güç olacağından Snapdragon 865 ve 865 Plus arasındaki fark oldukça benzer gelecektir.

Telefonun, 2018’in sonlarında Razer Phone 2 üzerinden piyasaya sürülen ve daha sonra ROG Phone II tarafından benimsenen nispeten yeni bir akıllı telefon özelliği olan ekstra pürüzsüz 120Hz yenileme oranına sahip büyük bir OLED ekranla geleceğini düşünüyoruz. Yüksek yenileme oranlı ekranlar Samsung gibi büyük telefon üreticileri tarafından yavaş yavaş seçiliyorken, ASUS kesinlikle bu ekranları amiral gemisi oyun telefonlarında kullanmaya devam edecek.

Tazeleme olarak ASUS ROG Phone II, 6,6 inç OLED ekran, büyük bir 6.000mAh pil, çift kamera ve Snapdragon 855 Plus yonga setine sahip oldukça çarpıcı bir oyun cihazıydı. Benzer donanımın ROG Phone III’ün teknik özellik sayfasını süslemesini bekliyoruz, ancak bu gez güvertede 5G de var.

Şuan için ROG Phone 3 ile ilgili bildiklerimiz bunlar yeni haberler ve gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.