AnTuTu, Google Play Store Üzerinden Kaldırıldı

antutu play store
0

Google, Play Store politikalarını ihlal eden şirketlere ceza uygulamaya devam ediyor, bu nedenle son birkaç hafta içinde Android Play Store üzerinde yüzlerce uygulama kaldırıldı. Bu uygulamaların birçoğu belirttiğimiz gibi suçlu olsada bazılarının kaldırılması gerçekten kullanıcıları üzdü.

Android cihazlar için popüler kıyaslama uygulaması olan AnTuTu, Google tarafında kullanıcıları için uygun olmayan uygulamalar arasında yer aldı. AnTuTu’nun Google Play Store üzerinden ne zaman kaldırıldığını bilmesek de, uygulamaya erişmeye çalışan herkes bir hata mesajı ile karşılanacak.

AnTuTu, karşılaştırma uygulamalarının Play Store’dan kaldırılmasının nedeni, gizlilik politikasının Google tarafında ihlal etmesi olduğunu söyleniyor. Uygulamaların geliştiricisi Cheetah Mobile, söz konusu sorunun Google tarafından incelenmeye devam ettiğini belirtirken firmaya ait uygulamaların kaldırılmasının bir hata olduğunu belirtti. Eğer incelemeler AnTuTu tarafında olumlu çıkarsa çok yakında tekrardan yayınlanacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.